Jak uspokoić niemowlaka – poradnik początkującego rodzica

0
39

W najbliższym czasie zostaniesz rodzicem? W związku z tym masz wiele obaw o to jak w najbliższym czasie będzie wyglądała Twoja codzienność? Interesujesz się wszystkim co jest związane w wychowywaniem oraz dorastaniem maluszka? Obawiasz się, że nie będziesz wiedział co zrobić gdy dziecko będzie niespokojne lub gdy będzie bardzo płakało? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością bardzo mocno zainteresuje Cię właśnie ten wpis – powstał on specjalnie z myślą o wszystkich osobach, które mają podobne do Ciebie dylematy. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Jak uspokoić niemowlaka?

Małe dziecko bardzo często płacze, najczęściej nie jest to wywołane żadnym bólem czy chorobą. W takiej sytuacji zawsze należy zachować spokój oraz zastanowić się co chce zasygnalizować nam dziecko. Oczywiście pierwsze rzeczy, które należy bezwzględnie sprawdzić to stan pieluchy oraz to czy dziecko nie jest na przykład głodne. Warto zawsze sprawdzić dziecku temperaturę, tak by wykluczyć że płacz jest spowodowany bólem wynikającym z infekcji. Po wykonaniu takich czynności należy przystąpić do uspokojenia dziecka, tak by po chwili zasnęło. Oczywiście należy zaznaczyć, że nie zawsze uda nam się osiągnąć taki efekt szybko i bezproblemowo – często wymaga to nawet kilkugodzinnych czynności.

Najpopularniejsze metody na uspokojenie dziecka

Pierwszym sposobem, który jest zarazem najbardziej popularnym sposobem to niewątpliwie nakarmienie dziecka mlekiem. Bardzo często zdarza się, że dziecko podczas karmienia piersią lub butelką po prostu zasypia. Jeżeli ta metoda nie przyniesie oczekiwanego rezultatu to bardzo dobrym pomysłem jest po prostu wzięcie niemowlaka na ręce i przytulanie go, aż do momentu w którym przestanie on płakać lub po prostu zaśnie. Wiele dzieci pozytywnie reaguje, także na lekkie bujanie w specjalnym foteliku, bardzo często zdarza się że dziecko chce zasypiać jedynie w takiej pozycji. Wówczas rekomendujemy zakup specjalnego bezpiecznego bujanego fotelika dziecięcego. Jeszcze innym sposobem na uspokojenie płaczącego dziecka jest przebranie go w bardziej cieple lub lżejsze ubrania – bardzo często dzieci płaczą bo po prostu jest im zbyt gorąco lub zbyt chłodno. Nie powinieneś sugerować się tym czy rączki dziecka są ciepłe czy zimne, ważniejsze jest na przykład to czy dziecko nie jest całe spocone lub czy nie ma gęsiej skórki. Na koniec pamiętaj o tym, że dziecko wyczuwa Twoje emocje – gdy Ty jesteś niespokojny to ono to dobrze wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here