mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Rodzice

Jaki kocyk dla noworodka? Podpowiadamy, co najlepiej wybrać!

Wybór kocyka dla przyszłego dziecka to jeden z bardziej emocjonujących momentów w życiu oczekującej mamy. W końcu to ten mały kawałek materiału będzie chronił maluszka, otulał go i zapewniał piękne sny. Jaki kocyk dla noworodka wybrać? Sprawdź, czym się kierować przy zakupie.

Jaki kocyk dla noworodka- co co zwrócić uwagę

Wybór kocyków dla noworodków jest po prostu ogromny. Materiałów, deseni i kolorów jest mnóstwo. Aż trudno wybrać jeden czy dwa najlepsze. Design to kwestia wtórna – warto dobrać go do aranżacji dziecięcego pokoju. Najważniejszym aspektem decyzji powinien być rodzaj użytego materiału.

Delikatna skóra noworodka nie radzi sobie jeszcze z regulacją temperatury i jest podatna na podrażnienia, dlatego kocyk powinien być przewiewny i miękki, pozwalający ciału oddychać, najlepiej wykonany z naturalnych tkanin. Zwróć uwagę na ich jakość – powinna być potwierdzona certyfikatem lub atestem. Tylko wtedy masz pewność, że kocyk jest bezpieczny dla maluszka.

Kocyk dla noworodka – przegląd materiałów

Najbardziej popularne są kocyki bawełniane. Dużym powodzeniem cieszy się przede wszystkim bawełna Minky, ponieważ jest bardzo przyjemna w dotyku. Mięciutka i otulająca, wspaniale się prezentuje. Bawełna Minky ma często charakterystyczny wzór – drobne lub większe kropeczki o innej strukturze. Bardzo często łączy się ją ze zwykłą bawełną, a wtedy kocyk jest dwustronny.

Kolejnym dobrym wyborem jest bambus. Włókno bambusowe jest naturalne, nie podrażnia, nie pyli i nie pęczkuje się. Dlatego jest idealne na rzeczy dla dzieci, także kocyki. Świetnie się sprawdza w bardzo wielu przypadkach, a jeśli jakaś babcia chce zrobić maluszkowi kocyk na drutach, zaproponuj jej właśnie włóczkę bambusową lub bambusowo-bawełnianą.

Kocyk dla noworodka na zimę i lato?

Kocyk na zimę musi być szczególnie ciepły. Jego zadaniem jest nie tylko otulenie maluszka do snu w łóżeczku, lecz także w wózku na spacerze. I chociaż dziecko ma na sobie kombinezon i pewnie warstwowe ubranko, to kocyk powinien być ciepły i grubszy. Dobrze sprawdzają się dwuwarstwowe materiały, a zwłaszcza bawełna z polarem.

Wiele mam chce, aby kocyk dla dziecka na cieplejszą pogodę także był ciepły. Chcą mieć pewność, że maluszek będzie dobrze okryty i na pewno nie zmarznie. Latem jednak może się to okazać dużym błędem. Oczywiście smacznie śpiącego w wózku niemowlaka trzeba okryć, ale kocyk letni powinien być delikatny, przewiewny i niezbyt ciepły, idealnie sprawdzi się lekka bawełna (na przykład Minky) lub bambus. W końcu przegrzanie może być czasami równie niebezpieczne co przemarzniecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.