mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci
Dziecko

Polecane ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w przypadku każdego młodego człowieka. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat polecanych ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci.

Koncert gimnastyczny

Wśród polecanych ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci można przede wszystkim wskazać koncert gimnastyczny. Ćwiczenie tego rodzaju polega na imitowaniu grania na różnego rodzaju instrumentach. Aby wykonać to ćwiczenie dziecko powinno usiąść na podłodze, a także podeprzeć się z tyłu rękami. Nogi powinny być ugięte w kolanach. Podczas wykonywania ćwiczenia następuje uniesienie nóg, a następnie uderzenie piętami o podłogę, co może imitować na przykład grę na bębenku.

Zobacz także: Jak powinien wyglądać grill dla dzieci?

Wyścig wielbłądów

Kolejnym polecanym ćwiczeniem gimnastycznym dla dziecka jest tak zwany wyścig wielbłądów. Tego rodzaju ćwiczenie polega na chodzeniu na czworakach, ale z wypiętą pupą oraz wyprostowanymi nogami. Dzięki przyjęciu takiej pozycji dziecko przypomina swoim wyglądem wielbłąda. Jeśli dzieci jest więcej, możliwe jest urządzenie wyścigów wielbłądów. Dodatkowo podczas zabawy można również naśladować chód prawdziwego wielbłąda.

Zabawa w lustro

Ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci obejmują także zabawę w lustro. Podczas niej dziecko siada naprzeciwko osoby dorosłej i naśladuje wszystkie wykonywane przez nią ruchy. Wśród nich można wymienić zarówno ruchy głową, jak i rękami. Następnie role się zamieniają i dorosły naśladuje wszystkie ruchy dziecka. Zabawa może być z powodzeniem urozmaicona poprzez robienie głupich min, co w pozytywny sposób wpłynie na sprawność mięśni twarzy.

Modelka

Polecanym dla dzieci ćwiczeniem jest również modelka. Podczas wykonywania tego zadania powinno się na podłodze rozłożyć długi sznurek lub skakankę. Dziecko powinno przejść wzdłuż linii z wysoko uniesioną głową oraz prostymi plecami. Krok powinien być pełen godności, dzięki czemu będzie przypominał modelkę chodzącą po wybiegu. Jest to doskonałe ćwiczenie dla dziecka, które umożliwia kształtowanie prawidłowej postawy. Dlatego polecane jest dla dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju wadami postawy.

Gimnastyka z piłką

Wśród polecanych dla dzieci ćwiczeń można wskazać także gimnastykę z piłką. W celu wykonania tego ćwiczenia dziecko powinno przyjąć pozycję czworaczą i w takiej pozycji powinno uderzać głową o piłkę w celu trafienia jej do bramki. Bramka może być wyznaczona z wykorzystaniem dowolnych przedmiotów, takich jak kręgle lub klocki. Oprócz tego w przypadku dzieci bardzo polecane są również inne zabawy z zastosowaniem piłki, które są uwielbiane przez pociechy w różnym wieku.

Tresowany lew

Kolejnym ćwiczeniem idealnym dla dziecka będzie zadanie realizowane z wykorzystaniem hula-hop. W tym przypadku rodzin trzyma hula-hop w ręku, a dziecko przechodzi przez nie, udając lwa. Z każdym przejściem hula-hop może być podnoszone nieco wyżej, co podwyższy poziom trudności wykonania tego zadania. Dziecko podczas zabawy może udawać lwa, co na pewno będzie dla niego dodatkową atrakcją. Warto włączyć ćwiczenia gimnastyczne dla dziecka do jego codziennej rutyny, a na pewno okaże się to korzystne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.