mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Co kupić przyszłej mamie?

Coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na baby shower, czyli przyjęcie przed narodzinami dziecka, by je powitać. Zaprasza się wtedy swoją rodzinę i przyjaciółki. Można też zorganizować tzw. „gender reveal party”, czyli imprezę, na której zdradza się płeć swojego dziecka najbliższym, często w formie zabawy. Niektóre przyszłe mamy nie organizują takich imprez, ale i tak, spotykając je tuż przed porodem na kawie czy herbacie, chcemy dać im jakiś prezent. Co kupić przyszłej mamie?

Ubranka/akcesoria dla dziecka

Pierwszym, co przychodzi na myśl, kiedy zastanawiamy się, co kupić przyszłej mamie, są ubranka dla dziecka. To oczywiście dobry, praktyczny pomysł. Można wybrać ładne śpioszki nadające się dla dziecka od razu po porodzie. Pomysłowe będzie jednak wybranie ubranek, które nadają się dla dziecka w wieku kilku miesięcy (np. 8-10 miesięcy) albo nawet rocznego. Mało kto kupuje, jako prezent, tak „duże” ubranka, a one również się w końcu przydadzą! Dobrze będzie je dostosować do daty narodzin dziecka – jeśli urodzi się wiosną, roczek będzie mieć również wiosną!

Zabawki i akcesoria (typu nosidełko, karuzela zawieszana na łóżeczku) to równie dobry pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Można postawić na własną pomysłowość lub, po prostu, spytać. To, że prezent nie będzie niespodzianką nie zawsze jest złe. Przyszli rodzice mają bardzo dużo rzeczy do kupienia i bardzo dużo wydatków. Ucieszą się, że dostaną coś, co i tak mieli w planie kupić.

Dziecko od samego początku kocha być noszone. Aby ułatwić to świeżo upieczonemu rodzicowi możemy pomyśleć o kupnie chusty do noszenia dzieci. Dzięki temu dziecko będzie blisko mamy, a ona będzie mieć wolne ręce.

SPA dla przyszłej mamy

To, że przyszła mama urodzi dziecko to nie jedyna jej cecha! Można postawić na prezent tylko dla niej, żeby się zrelaksowała w domowym zaciszu. Może przecież czuć się źle – w końcu jest w ciąży, kobiety wtedy puchną, tyją, robią im się rozstępy i jest im słabo. Warto się rozpieścić! Przyszłą mamę ucieszy zestaw do zrobienia sobie domowego SPA. Taki zestaw może składać się z zapachowych świec, płynu do kąpieli (jeśli kobieta ma wannę), żelu pod prysznic, balsamu do ciała i olejku.

Można też postawić na prezent luksusowy, który pozwoli przyszłej mamie poczuć się kobieco i pięknie. Mogą to być kosmetyki do makijażu, perfumy bądź biżuteria – kolczyki, naszyjnik, bransoletka. Z ubraniami należy uważać – może być to delikatna kwestia i możemy nie trafić z rozmiarem. Kiedy obdarowujemy kobietę w ciąży lepiej będzie postawić na kosmetyki bądź biżuterię.

Można też to wszystko połączyć i zrobić kosz z kilkoma rzeczami! Wystarczy wybrać małą zabawkę dla dziecka bądź śpioszki, świeczkę, balsam do ciała i róż do policzków. Tych kilka małych rzeczy połączy potrzeby dziecka i pozwoli poczuć się dobrze przyszłej mamie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.