mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

komoda z przewijakiem
Dziecko

Czym kierować się, wybierając komodę z przewijakiem?

Odpowiednia aranżacja przestrzeni dla dziecka jest niezwykle ważna, gdyż zakupione meble i akcesoria powinny spełniać swoje funkcje, jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla malucha. Jednym z ważnym elementów pokoju jest komoda z przewijakiem. Jest kilka rzeczy które warto wiedzieć przy wyborze właściwego mebla.

Typ

Przed zakupem odpowiedniego modelu warto zastanowić się nad jego dopasowaniem do przestrzeni. Przewijak profilowany stanowi idealne rozwiązanie w przypadku gotowych, twardych powierzchni. Można go zamontować np. na dziecięce łóżeczko. Dostępne na rynku przewijaki wykonane są z delikatnych materiałów, nie powodujących podrażnień skóry malucha. Ich konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz swobodne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Przewijaki ze stelażem stanowią świetne rozwiązanie w przypadku małych mieszkań. Można je bowiem złożyć i odstawić na bok, tak żeby nie zajmowały miejsca. Wiele modeli wyposażonych jest w półki i schowki, ułatwiające przechowywanie potrzebnych przyborów. Komody z przewijakiem stanowią stały element aranżacyjny pokoju malucha. Wykonane są one z odpowiedniej jakości materiałów, zapewniających bezpieczeństwo użytkowania. Komody z przewijakiem są łatwe w montażu oraz wyposażone w wygodne szuflady oraz półki. Komody znaleźć można na stronie internetowej  https://mebel4u.pl/komody-z-przewijakiem.

Kolorystyka

Wybierając mebel do pokoju malucha, warto wziąć pod uwagę kolorystykę modelu. Komoda powinna bowiem pasować do innych elementów aranżacyjnych pomieszczenia. W wielu modelach możliwa jest opcja zdemontowania przewijaka, co pozwala na wykorzystanie mebla jako miejsca do przechowywania np. dziecięcych ubranek. Komody dostępne są zazwyczaj w uniwersalnych barwach. Jasny model sprawdzi się w nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni. Chcąc przełamać biel pokoju, można zdecydować się na zakup ciemniejszego modelu.

Przy wyborze odpowiedniej komody przede wszystkim należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo jej użytkowania oraz funkcjonalność. W dalszej kolejności, można wybrać odpowiednią kolorystykę. Należy pamiętać, by konstrukcja mebla nie stanowiła zagrożenia dla maluszka, gdy będzie stawiał swoje pierwsze kroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.