mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

rozmiar ubranek dla niemowlaka
Dziecko

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowlaka?

Spodziewasz się dziecka i jesteś na etapie kompletowania dla niego wyprawki? Twoja pociecha jest już na świecie, a Ty pragniesz dokupić jakieś nowe ubranka? Zapewne zastanawiasz się, jaki rozmiar wybrać i w jaki sposób zmierzyć swoje dziecko? Znajdujące się poniżej informacje powinny rozwiać Twoje wątpliwości. Zapamiętaj je i wykorzystaj w praktyce.

Jak zmierzyć niemowlaka?

Odzież niemowlęca powinna być dla dopasowana do wymiarów dziecka. To bardzo ważne, ponieważ  należy zapewnić maluchowi jak największą wygodę – zakładanie mu za dużych albo zbyt małych ubranek na pewno nie pozwoli uzyskać takiego efektu. Dokonując wyboru w tym zakresie, trzeba zwrócić uwagę na wiek, wagę i wzrost swojej pociechy. Ten ostatni parametr można z łatwością zmierzyć za pomocą miękkiej, elastycznej miarki. Warto uczynić to na przykład podczas zaaranżowanej zabawy, po to, aby niemowlę nie odczuwało dyskomfortu. W przypadku chęci zakupu czapeczki, niezbędne jest zweryfikowanie obwodu głowy.

Tabela rozmiarów – nieoceniona pomoc przy wyborze rozmiaru ubranek

Dobór odpowiedniego rozmiaru kaftaników, bluzeczek czy spodenek dla malutkiego dziecka jest niezwykle trudny. I to zarówno dla osób, które pragną kupić na prezent któryś z elementów garderoby, jak i dla niedoświadczonych rodziców. Każdy, kto ma dylemat odnośnie do tego, jaki rozmiar ubranka dla niemowlaka wybrać, może posiłkować się również niezwykle przydatnymi tabelami rozmiarów, które są dostępne w Internecie. Obrazowo ukazują one zależność pomiędzy wiekiem dziecka a odpowiednim dla niego rozmiarem ciuszków. Tego typu zestawienia mają charakter ogólny, jednak w wielu przypadkach stanowią źródło naprawdę cennych wskazówek, z których opłaca się korzystać.

Wskazuje się jednak, że na pierwsze tygodnie życia dziecka najlepiej sprawdzają się ubranka w rozmiarze 56 do 62. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, jeśli maluch urodzi się nieco mniejszy lub będzie wcześniakiem. Dobierając już większe rozmiary, trzeba też liczyć się z tym, że niektóre maluchy rosną szybciej a inne nieco wolniej.

Dobór rozmiaru ubrań dla niemowlaka – podsumowanie

W związku z dokonywaniem zakupu ubranek dla niemowlaków warto wziąć sobie do serca kilka istotnych zasad. Pierwsza z nich to niekupowanie „na zapas”. Dzieci rosną bardzo szybko, więc lepiej kupić mniej kaftaników, śpioszków, czy pajacyków, ale za to postawić na lepszą jakość. W końcu nie minie nawet kilka tygodni, a już trzeba będzie zainwestować w większe rozmiary. Po drugie, podobnie jak w przypadku ubrań dla dorosłych, także w przypadku ciuszków dla najmłodszych rozmiarówka może się nieco różnić – wszystko zależy od producenta. Warto więc dokładnie sprawdzać przed zakupem wszelkie parametry poszczególnych części garderoby. Po trzecie, wybierając odzież dla niemowlaka, należy każdorazowo stawiać na wygodne i przewiewne materiały wysokiej jakości. Mając to na uwadze, dobór najlepszych ubrań dla niemowlaków nie będzie stanowił żadnego problemu.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.