mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

jak nauczyć dziecko żeglować
Dziecko

Jak nauczyć dziecko żeglować?

Żeglarstwo to piękny i wymagający sport. Przede wszystkim uczy dyscypliny, pokory oraz odpowiedzialności. W ostatnich latach cieszy się większą popularnością wśród rodziców, którzy pragną zaszczepić pasję do żeglarstwa swoim dzieciom. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób uczyć dziecko żeglowania. Jednym ze sposobów jest m.in. zapisanie malucha na żeglarskie półkolonie. Dostępne są w wielu miastach w Polsce, w tym m.in. we Wrocławiu. 

Dlaczego warto postawić na żeglarstwo?

Nauka żeglarstwa wśród najmłodszych może przynieść wiele korzyści. To sport, który uczy pokory i dyscypliny. Dbałość o sprzęt przekłada się następnie na bezpieczeństwo i wygodę dzieci podczas żeglugi. Jeżeli wdrożą ją tu, to z dużym prawdopodobieństwem dbać będą także o inne rzeczy materialne i niematerialne w swoim życiu. Żeglarstwo to również odpowiedzialność za jednostkę pływającą, siebie, innych załogantów oraz innych osób uprawiających aktywność na wodzie. Do tego dochodzą pracowitość i umiejętność trafnej oceny potencjalnego zagrożenia. Wszystkie te umiejętności przydadzą się w dorosłym życiu. 

Jak rozpocząć naukę?

Sprawdzonym sposobem jest wzięcie dziecka na jacht na żeglowanie. Wówczas będzie w stanie oswoić się z tym sportem, a także złapać przysłowiowego bakcyla. Kolejnym krokiem jest oglądanie regat z poziomu nabrzeża, czy też uczęszczanie na rejsy pokazowe. To sposoby na pokochanie przygody pod żaglami, jednak realna nauka powinna zacząć się w profesjonalnym klubie żeglarskim. To tam instruktorzy będą w stanie nauczyć dziecko odpowiednich nawyków i zachowań, które zwiększą jego bezpieczeństwo. Do klubu żeglarskiego z powodzeniem można zapisywać już kilkuletnie dzieci. Pierwsze tygodnie nauki to połączenie aktywnej żeglugi, zdobywania doświadczenia na wodzie, a także poznawania tajników tego sportu i budowy konstrukcyjnej podstawowych jednostek pływających. Dzieci najczęściej rozpoczynają od popularnych Optimistów, a następnie przesiadają się na większe jachty żaglowe. 

Żeglarskie półkolonie we Wrocławiu 

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko żeglowania, to dobrym wyborem mogą być półkolonie we Wrocławiu. To czas na aktywne spędzenie czasu pod okiem instruktorów. Dostępne w okresie letnim półkolonie to doskonała okazja do tego, aby dzieci obcowały z naturą podczas wakacji w mieście. Takie możliwości daje mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska. Wbrew pozorom Odra ma przepiękne miejsca do żeglowania i nauki, a tamtejsza infrastruktura stoi na najwyższym poziomie. 

Postaw na Yacht Club Bergline

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą żeglarskich półkolonii we Wrocławiu przygotowanej przez Yacht Club Bergline. To zespół profesjonalistów, których półkolonie o tematyce żeglarskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci przez 9 godzin dziennie przebywają pod opieką doświadczonych instruktorów i ratownika, a także mają zapewniony posiłek i napoje. Podczas zajęć uczą się podstawowych prac bosmańskich, żeglugi, a także nawiązują kontrakty z rówieśnikami. To wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy i nauki. Zachęcamy do kontaktu z zespołem Yacht Club Bergline, jeżeli interesuje Cię nauka żeglowania dla Twojego dziecka. 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.