mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

wózek spacerowy
Parenting

Jak wybrać dobrej klasy wózek spacerowy?


Zakup odpowiedniej jakości, wygodnego oraz praktycznego wózka spacerowego dla naszej pociechy nie jest łatwym zadaniem. Oferta producentów jest dość szeroka, co dodatkowo może utrudnić zakup. Wybierając wózek, musimy również pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii, jak stabilność konstrukcji, łatwość składania i rozkładania wózka, elementy zabezpieczające dziecko, jakość kół.

Do czego jest nam potrzebny wózek spacerowy?

Jak sama nazwa wskazuje, wózek spacerowy jest niezbędny do tego, aby rodzic wraz z własną pociechą miał możliwość swobodnego spacerowania oraz przemieszczania się. Gdy dziecko jest już większe, swobodnie siedzi, jest zaciekawione światem, który go otacza, zakup spacerówki jest koniecznością.

Wózek spacerowy na pewno ułatwi wszystkim codzienne funkcjonowanie.

Gdzie kupić wózek spacerowy?

Najlepiej dokonać zakupu w sprawdzonym sklepie z wózkami. Może być to zarówno sklep internetowy, jak również sklep stacjonarny. Jeżeli chcemy osobiście obejrzeć wózki, sprawdzić je pod kątem estetyki, jakości wykonania, składania i rozkładania, a także ciężaru i komforty jazdy, wizyta w sklepie stacjonarnym jest koniecznością.

Czym się powinniśmy kierować, gdy kupujemy wózek spacerowy?

Najważniejsze, aby wózek spacerowy był dopasowany do potrzeb dziecka, zapewniał mu wygodę, jak również nie sprawiał problemów rodzicom. Kluczowy aspekt dotyczy przede wszystkim bezpieczeństwa dziecka. Tu szczególną rolę odgrywają takie czynniki, jak:

– materiał, z którego wykonana jest konstrukcja,
– stabilność konstrukcji, odporność na uszkodzenia mechaniczne i przewrót,
– dobrą jakość kół, amortyzatorów, hamulców,
– odpowiednie wykonanie pasów bezpieczeństwa oraz rączki, na której dziecko może
  się opierać,
– dobrej jakości poszycie, chroniące przed wiatrem i deszczem.

Te kryteria muszą być spełnione, aby wózek można było uznać za bezpieczny.

Estetyczny i praktyczny wózek spacerowy

Popularna spacerówka musi być oczywiście estetycznie wykonana. Nie powinna posiadać ostrych metalowych elementów, które mogą doprowadzić do skaleczenia się dziecka. Dziecko również nie powinno narzekać na niewygodne siedzisko, drażniący materiał czy źle zaprojektowany daszek, który nie będzie chronił przed nasłonecznieniem.

Spacerówka powinna być również wykonana w taki sposób, aby maksymalnie uprościć składanie wózka, jego przechowywanie oraz transport. Dla rodziców, którzy mają małe mieszkania lub mniejszy samochód osobowy ma to duże znaczenie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.