mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka
Parenting

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka – na co zwrócić uwagę?


Odpowiednio przygotowana wyprawka dla noworodka na pewno sprawi, że opieka nad dzieckiem będzie łatwiejsza, będzie wymagała mniej wysiłku od rodziców. Skompletowanie wyprawki nie jest łatwe, trzeba pamiętać o wielu rzeczach, kupować produkty dobrej jakości, dopasowane do potrzeb dziecka, jak również opiekunów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby kupić wyposażenie funkcjonalne, bezpieczne, komfortowe w codziennym użytkowaniu?

Przygotowanie wyprawki dla noworodka. Kiedy warto je rozpocząć?

Wyprawka dla noworodka jest niezwykle ważna i to dzięki niej opieka nad nowym członkiem rodziny będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Kiedy przygotować wyprawkę? Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest takie, w którym wyprawka będzie gotowa na kilka tygodni przyjściem dziecka na świat. Dzięki temu:

– unikniemy większych wydatków w bardzo krótkim czasie,
– będziemy mogli kupić wszystko wcześniej, a wybór przemyśleć,
– będziemy mogli poszukać produktów w promocji,
– znajdziemy czas na przetestowanie, np. wózka,
– na pewno o niczym nie zapomnimy.

Czy warto kupować wysokiej jakości produkty do wyprawki dla noworodka?

Przede wszystkim warto dokładnie spisać wszystko to, co jest nam niezbędne. Wtedy będziemy mogli przy pomocy porównywarek cenowych obliczyć orientacyjnie kosz wyprawki. Czy trzeba kupować drogie produkty? Na pewno nie we warto kupować tego, co najtańsze, gdyż w przypadku opieki nad maleństwem, będzie ona utrudniona. Trudno wyobrazić sobie stosowanie najtańszych kremów czy oliwek, najtańszego wózka, kiepskiej jakości pieluszek czy ubranek.

Produkty, które znajdą się w wyprawce, nie muszą być najdroższe, ale na pewno nie warto kupować takich rzeczy, które na pierwszy rzut oka źle się prezentują i mają kiepskie opinie.

Gdzie skompletować wyprawkę dla noworodka?

Obecnie mamy bardzo dużo możliwości, aby kupić wszystko to, co jest niezbędne do opieki nad nowym członkiem rodziny. Tak naprawdę wszystko poza wyposażeniem specjalistycznym, jak wózki wielofunkcyjne, możemy kupić nawet w najbliższym supermarkecie. Nie ma idealnej odpowiedzi na pytanie, które miejsce jest najlepsze. Mamy do wyboru:

– sklepy tradycyjne oraz internetowe,
– portale aukcyjne,
– hurtownie z artykułami dla dzieci,
– supermarkety i dyskonty,
– apteki,
– specjalistyczne sklepy z wózkami, fotelikami dziecięcymi, materacami.

Nie ma co się oszukiwać, wyprawka dla noworodka nie kosztuje mało, tak więc porównanie cen, kupno w promocji, rozłożenie zakupów w czasie to najlepsze metody, aby zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.