mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Parenting Rodzice

Prezent na roczek – najciekawsze pomysły

Pierwsze urodziny dziecka to ważny moment dla całej rodziny. Bliscy malucha zazwyczaj spotykają się, by wspólnie świętować, jednak sporym problemem bywa prezent na roczek. Co podarować dziecku z okazji pierwszej rocznicy jego narodzin?

Książeczki i zabawki edukacyjne

Chyba najpopularniejszy prezent na roczek to po prostu zabawka. Warto wybierać jednak dobrej jakości gadżety, które mają walor edukacyjny. Do zabawek, które kocha każde dziecko, należą różnorodne klocki – drewniane, magnetyczne, plastikowe. Należy pamiętać przy zakupie, że roczny maluch nie może mieć styczności ze zbyt drobnymi elementami, dlatego należy wybrać odpowiednio duże wersje. Ciekawą opcją są zwłaszcza klocki i puzzle sensoryczne, idealne jako prezent na roczek. Do popularnych zabawek rozwijających należą także układanki, sortery oraz dziecięce instrumenty muzyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również rozmaite maty edukacyjne i tablice manipulacyjne z wieloma elementami, które budzą zaciekawienie maluchów i zachęcają je do aktywności. Uniwersalnym, ale zawsze bardzo mile widzianym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prezent na roczek, są książki dostosowane do wieku malucha.

Prezent wspierający aktywność ruchową

Kupując prezent na roczek, można również zdecydować się na gadżet czy sprzęt, który wesprze rozwój fizyczny maluszka. Na tym etapie rozwoju dziecko zwykle stawia pierwsze kroki, dlatego przydatny może okazać się kolorowy pchacz, który zachęci do chodzenia. Z kolei raczkowanie i koordynację ruchową wesprzeć może namiot lub tunel z materiału. Elementy takie łatwo się składa, dlatego nie powinno być problemu z ich montażem w dziecięcym pokoju. Równie ciekawą opcją do zabawy ruchowej jest huśtawka, którą można zawiesić w mieszkaniu i korzystać z niej w dowolnym momencie, nawet podczas brzydkiej pogody. Prezentem na pierwsze urodziny jest też piłka, rowerek lub basen. Jeśli rodzice dziecka nie posiadają ogrodu, można wybrać mały domowy basenik wypełniany nie wodą, ale plastikowymi piłeczkami.

Praktyczny prezent na roczek

O prezent na roczek warto zapytać też rodziców malucha. Często zdarza się, że dziecko ma mnóstwo zabawek czy książek, dlatego zamiast kupować kolejną wersję podobnego produktu, lepiej wybrać coś przydatnego w codziennym życiu. Rodzice malucha mogą w takim wypadku zasugerować, co jest potrzebne. Może to być np. krzesełko do karmienia, fotelik na rower, łóżeczko turystyczne, lampka nocna, akcesoria do wózka, dobrej jakości pościel czy ubranka. Praktyczny prezent na roczek to rozwiązanie, które zawsze warto wziąć pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *