mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Prezent na urodzenie dziecka
Dziecko

Prezent na urodzenie dziecka – co można podarować rodzicom?

Co podarować młodym rodzicom? Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców, ale także dla rodziny oraz przyjaciół. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny moment warto celebrować w szczególny sposób. Prezent na urodzenie dziecka to znakomity pomysł, by wesprzeć mamę i tatę na początku ich przygody z rodzicielstwem.

Pierwsza wizyta u noworodka i jego rodziców to niezwykła i wzruszająca chwila. Wiele osób nie wyobraża sobie udać się w odwiedziny z pustymi rękami, jednak ma wątpliwości, jaki prezent na urodzenie dziecka będzie najodpowiedniejszy. Podpowiadamy, co można podarować rodzicom, by sprawić im radość i jednocześnie, aby upominek był praktyczny i oryginalny.

Idealny prezent na urodzenie dziecka

Wybierając idealny prezent na urodzenie dziecka, należy uwzględnić zarówno potrzeby mamy i taty, jak i maluszka. Najczęściej młodzi rodzice mają skompletowaną wyprawkę dla niemowlaka jeszcze przed porodem, dlatego też zanim kupimy prezent na urodzenie dziecka, warto skonsultować się z nimi i zapytać, jakie są ich potrzeby.

Jeżeli jednak nie chcemy psuć niespodzianki, albo nie mamy możliwości porozmawiania z młodymi rodzicami, możemy zdecydować się prezent uniwersalny, czyli kartę podarunkową. Bon na zakupy to niezwykle wygodna i praktyczna forma podarunku, która z pewnością ucieszy młodych rodziców mających już większość niezbędnych gadżetów ułatwiających pielęgnację malucha.

Praktyczne prezenty na urodzenie dziecka

Na szczycie listy najbardziej praktycznych prezentów na urodzenie dziecka znajdują się oczywiście pieluszki. Niemowlęta zużywają ich niezliczoną ilość, dlatego też każdy rodzic ucieszy się takiego upominku. Ponieważ skóra maluszków jest niezwykle delikatna, kupując artykuły higieniczne dla noworodka, należy wybierać produkty najwyższej jakości, takie jak pieluchy, do których produkcji wykorzystano wysokiej jakości włókno bambusowe.

Warto również rozważyć zakup zestawu pieluszek wielorazowych. Ten ekologiczny i ekonomiczny sposób przewijania niemowląt wraca do łask i jest coraz częściej wybierany przez młodych rodziców poszukujących nieoczywistych rozwiązań.

Pamiątka na urodzenie dziecka

Dobrym pomysłem na upominek dla świeżo upieczonej mamy oraz młodego taty są także personalizowane pamiątki. Taki sentymentalny souvenir pozwoli na zatrzymanie wspomnień i utrwalenie najpiękniejszych chwil.

Jedną z częściej wybieranych pamiątek dla noworodka są metryczki urodzenia, czyli indywidualnie zaprojektowane plakaty, na których znajdują się m.in.: imię maluszka, data i miejsce urodzenia, a także waga oraz wzrost w dniu narodzin. Możemy zdecydować się także na podarowanie albumu na zdjęcia czy kocyka z haftem, a jeśli szukamy czegoś oryginalnego – wybierzmy zestaw do samodzielnego wykonania odcisku rączki lub nóżki dziecka w masie gipsowej.

Niematerialne prezenty na urodzenie dziecka – czy to dobry pomysł?

Pierwsze tygodnie po porodzie to wyjątkowo piękny, ale i trudny czas dla świeżo upieczonych rodziców. Muszą nauczyć się rozpoznawać poznać potrzeby swojego dziecka, nie lada wyzwaniem jest także pielęgnacja, szczególnie pierwsze kąpiele czy przewijanie. Do tego dochodzi olbrzymie zmęczenie i wyczerpanie fizyczne oraz psychiczne. Jak wesprzeć młodych rodziców w tym szczególnym dla nich okresie?

Dobrym pomysłem jest pomoc niematerialna – przygotowanie posiłków, na przykład w formie domowych weków, zaoferowanie pomocy w obowiązkach domowych czy kilkugodzinnej opieki nad dzieckiem, by mama i tata mogli zregenerować swoje siły. W ramach prezentu na urodzenie dziecka można również podarować voucher do SPA czy restauracji.

Czego nie kupować młodym rodzicom?

Przyszli rodzice z różnych stron są atakowani reklamami produktów, które zdaniem producentów są niezbędne w pielęgnacji i opiece nad niemowlakiem. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie spodziewający się swojego pierwszego potomka czują się zagubieni i często ulegają perswazjom, kupując morze gadżetów i akcesoriów niemowlęcych (nie zawsze przydatnych).

Tym bardziej, wybierając prezent na urodzenie dziecka, powinniśmy dokładnie przemyśleć zakupy. Na przykład przed wizytą w sklepie z odzieżą dziecięcą dowiedzmy się, czy rodzice nie mają nadmiaru ubranek – pamiętajmy, że niemowlęta rosną bardzo szybko. Warto również przemyśleć zakup zabawek. W pierwszych miesiącach życia maluch nie potrzebuje dodatkowych bodźców w postaci grających i świecących misiów czy autek. Prosta grzechotka czy książeczka kontrastowa w zupełności mu wystarczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.