mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Sukienka na chrzest
Dziecko

Sukienka na chrzest dla dziewczynki

Chrzest to nie tylko ważny sakrament w życiu dziecka, to święto, na którym każdy chce dobrze wyglądać. Każdy rodzic chce wyglądać dobrze nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich innych, w tym swoich dzieci. Chcemy, aby nasze dzieci mogły się skutecznie prezentować – tego wymaga nasz czas i nasze otoczenie. Odzież dla niemowląt nie kończy się na wyglądzie. Chcemy też, aby dziewczyna czuła się w nim jak najwygodniej — w końcu w tej sukience będzie chrzciła. Dlatego ubrań na dziewczęcy chrzciny nie da się szybko dobrać – trzeba je kupować od początku do końca z rozwagą. W tym dniu każda dziewczyna powinna czuć się wyjątkowo – jak księżniczka. W tego typu uroczystościach chcemy również, aby nasze pociechy były wyjątkowe i olśniewały swoimi dziełami.

Sukienki do Chrztu

Jak wyobrażasz sobie najpiękniejszą sukienkę do chrztu dla Twojego dziecka? To pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom, którzy przygotowują się do tej wspaniałej uroczystości. W końcu zdarza się to tylko raz w życiu, więc jeszcze ważniejsze jest wciskanie wszystkiego do ostatniego guzika. Również sukienki do chrztu dla dziewczynek nie powinny być nierozsądnie wybierane, ale dopasowane do otoczenia, upodobań rodziców i pogody. Nie warto zapominać o wyjątkowych dodatkach, które mogą dopełnić piękną stylizację.

Obchody chrztu mogą różnić się w zależności od tradycji rodzinnych, zwyczajów i wierzeń. Dziecko można ochrzcić kilkoma kroplami wody święconej, a nawet całkowicie zanurzyć. Tak jak różna jest forma celebracji, tak samo różni się strój do chrztu. Chociaż najpopularniejsze opcje to delikatne, smukłe, śnieżnobiałe sukienki – nie są to jedyne. Coraz bardziej popularne są także sukienki w kolorze écru, różowe lub w kolorze śmietankowym, do tego w różnych wariantach długości rękawów i zdobionych wykończeń.

Eleganckie ubranko dla dziewczynki na chrzest

Rodzice chcą, aby ich dziecko wyglądało zjawiskowo w dniu uroczystości. Strój do chrztu, który nosi wówczas młoda dziewczyna, dopiero co w gronie uczniów Chrystusa, powinien być wystarczająco efektowny, aby podkreślić charakter chwili. Dlatego wśród propozycji można znaleźć pięknie zdobione modele. Suknie do chrztu mogą być bardzo różnorodne, np. z tiulu, haftowane, ozdobione wstążkami. Z pewnością uda wam się odnaleźć tę jedyną, która będzie wręcz idealna dla przyjmującej swój pierwszy sakrament pociechy. Klasyczna biała sukienka z tasiemką w postaci koronki do chrztu to jeden z wyjątkowych modeli. Tasiemka wiązana w pasie zdecydowanie dodaje niezwykłego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.