mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

zabawki dla dzieci
Dziecko

Zabawki dla najmłodszych dzieci z efektem wow

Podpowiadamy, jakie zabawki kupować, by podobały się dzieciom, a przy okazji służyły nie tylko beztroskim harcom, ale i rozwojowi. Zapraszamy do świata zabawek edukacyjnych!

Tanie zabawki dla dzieci? Czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedź jest twierdząca! By kupić tanie zabawki warto być na bieżąco na przykład z ofertą sieci Kaufland. Tu dostępna jest osobna marka własna bezpiecznych i dobrze zaprojektowanych zabawek w niskiej cenie. To połączenie dbałości o rodzinny budżet, a zarazem o zdrowie, rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych, jest strzałem w dziesiątkę potrzeb większości rodziców. Jednocześnie atesty, które zdobyły tanie zabawki dla dzieci potwierdzają, że są warte zakupu. Także to, że są bardzo wytrzymałe jest nie bez znaczenia dla rodzinnych finansów, gdyż nie trzeba będzie kilkukrotne kupować tej samej ulubionej, zniszczonej zabawki… Więcej o zabawkach wysokiej jakości z sieci Kaufland można przeczytać tu: https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kidland.html.

Zabawki sensoryczne (nie tylko) dla najmłodszych

Zabawki sensoryczne to zabawki edukacyjne, które wspierają rozwój oddziałując na zmysły dziecka: dotyk, słuch czy wzrok a wraz z nimi spostrzegawczość i kreatywność. Kostki sensoryczne, przywieszki do wózka, książeczki czy pluszaki wykonane z materiałów o różnej fakturze pobudzają zmysł dotyku. Zabawki wydające dźwięki, szeleszczące, piszczące, dzwoniące czy grzechoczące – pobudzają słuch. A jeśli taka zabawka będzie dodatkowo błyszczeć, zmieniać kolory czy wyświetlać kształty, zaangażuje również wzrok naszej pociechy. Dla maluchów, które nie widzą jeszcze detali, powstały specjalne obrazki kontrastowe. Wspaniałymi zabawkami sensorycznymi dla starszych dzieci są przeróżne masy takie jak slime, piasek kinetyczny, ciastolina, plastelina, modelina, glina czy piankolina. Można je kupić, ale także zrobić w domu ich odpowiedniki takie jak masa solna czy ciasto.

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawa jest nieodłączną częścią życia dziecka, a zarazem najbardziej naturalną formą poznawania świata. To dzięki niej maluch naturalnie poznaje otaczający świat, uczy się go, zdobywa cenne umiejętności kształtuje swój gust… Edukacja przez zabawę to najlepsza forma rozwoju, warto ją wspierać podsuwając dzieciom zabawki edukacyjne już od pierwszych miesięcy życia. Podczas zakupów też warto zapomnieć na chwilkę o tym, że jest się dorosłym i przetestować to, co chce się kupić dzieciom. W sklepie dotykajcie, szeleśćcie, klikajcie… aż chce się życzyć dobrej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.