mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Ciasta na Wielkanoc
Lifestyle

Ciasta na Wielkanoc – co przygotować by zachwycić gości?

Świąteczny zawrót głowy zaczyna pojawiać się dużo wcześniej, niż przypadają same święta. I właśnie w takim przypadku pojawiają się myśli – co przygotować, by zachwycić gości i rozpieścić ich kubki smakowe. Nie jest to prosta rzecz, a biorąc pod uwagę mnogość ciast dostępnych w większości cukierni człowiek łapie się za głowę i ma ochotę uciec daleko przed siebie!

Warto postawić wszystko na przygotowanie ciasta w domowym zaciszu. Istnieje dużo sposobów, by uniknąć nieprzyjemności podczas przygotowywania ciast (zakalce – strzeżcie się!), dlatego nie warto się bać tej czynności.

Istnieje przekonanie, że w kuchni powinny działać tylko te osoby, które czują bluesa do gotowania. Jest to prawda połowiczna, ponieważ jeśli ktoś chciałby realizować się w kuchennych potyczkach – warto skorzystać z porad udzielanych przez bardziej doświadczone osoby działające w kuchni już nie pierwszy raz. Jest to gwarancja na pierwszy sukces w kuchni, w szczególności jeśli chodzi o przygotowanie odpowiedniego ciasta na Wielkanoc.

Jak docenić osoby, które są w naszych sercach w okresie świątecznym?

Przyjaźń, miłość i ogólny szacunek do najbliższych osób, które otaczają nasz świat na co dzień powodują, że pragniemy sprawiać im małe prezenty, które poprawią ich nastrój. Przykładem takiego podarku od serca może być przygotowanie słodkiego upominku, który namaluje na ich twarzach uśmiech. Odnajdując odpowiednie przepisy na babki można dostosować trudność wykonania do swoich kuchennych umiejętności oraz dostosować preferencje do danej osoby, np. ktoś nie lubi czekolady. A w jaki sposób podarować słodki diament?

Chcąc pięknie zapakować własnoręcznie upieczoną babeczkę warto posiadać w zanadrzu: celofan lub inne, przezroczyste opakowanie, wstążeczkę w ulubionym kolorze osoby obdarowywanej oraz bilecik, na którym można napisać życzenia od serca. Można posiadać inne dodatki, które jeszcze bardziej uświetnią zapakowanie, np. konfetti. Powyższy zestaw jest najbardziej naturalnym sposobem, który pięknie wygląda, a nie jest przepychem rażącym w oczy.

Co w przypadku, gdy firma chce podziękować swoim pracownikom?

W okresie przedświątecznym większość pracodawców decyduje się na drobne upominki dla swoich pracowników, które są dodatkiem do różnego rodzaju bonów, premii i innych wynagrodzeń finansowych. Szukając czegoś drobnego, zazwyczaj myśli pracodawców uciekają do babeczek – szczególnie w okresie Wielkanocy. Jest to dobry sposób na podkreślenie pozytywnych odczuć w stosunku do swoich podwładnych.

Słodkie dodatki są świetną formą na osłodzenie trudu życia pracowników, jest to miły gest, który nie jest obarczony dużym nakładem finansowym. Takie drobne słodycze mogą być również doskonałym giftem reklamowym, który zachęca do skorzystania z usług danej firmy. Często oddziaływanie na kubki smakowe potencjalnych klientów jest reklamowym strzałem w dziesiątkę. Na takich słodyczach reklamowych można zamieścić logo firmy, a dodatkowo dołączyć karteczkę z jasno napisanymi danymi firmy, w jaki sposób można skorzystać z produktów/usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.