mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Gdzie kupić odzież dla matek karmiących?

Karmienie piersią wzbudza wielką kontrowersję, od lat. Zwolennicy tego sposobu żywienia dzieci nie mają problemu z widokiem kobiety z niemowlęciem przy piersi. Z kolei przeciwnicy czują się bardzo zdeprymowani, kiedy napotkają ów widok. Obie grupy mają swoje racje i swoje argumenty. Całe szczęście, że w obecnych czasach można pogodzić interesy obu grup i nie razić innych, karmiąc maluszka, nawet w miejscach publicznych, typu restauracja, park czy plac zabaw. Z pomocą przychodzi tutaj odzież dla matek karmiących. Pozwala ona na zasłonięcie tego, co trzeba. Oczywiście, najlepiej udać się dodatkowo w bardziej ustronne miejsce.

Jakiej bielizny używać w czasie laktacji?

Okres połogu i pierwszych miesięcy karmienia piersią jest dla wielu kobiet dość traumatyczny. Biust potrafi zmienić swoją wielkość o kilka rozmiarów. Warto inwestować w tym czasie w staniki, które mają odpinane miseczki. Wówczas można spokojnie nakarmić dziecko, nawet w miejscu publicznym. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej mam. Odzież dla matek karmiących to jednak nie wszystko. Zawsze warto zabierać ze sobą również coś do dodatkowego przykrycia. Może to być na przykład pieluszka tetrowa albo bambusowy otulacz. Biustonosze do karmienia najlepiej kupować takie, które mają miejsce na założenie wkładek laktacyjnych, wyłapujących wyciekające mleko.

Polecamy: Kosmetyki dla noworodka

Gdzie kupić odzież dla matek karmiących?

Ubrania ciążowe ora takie do karmienia naturalnego, kupić można w sklepach z bielizną. Nie wszystkie sklepy posiadają linię dla przyszłych mam, jednak coraz więcej sieciówek rozbudowuje swoje portfolio o tego typu produkty. Jeśli mieszka się w małej miejscowości, wówczas można zakupić tego typu produkty przez Internet. Niestety, nie można w tym wypadku przymierzyć ubrań przed złożeniem finalnego zamówienia. Dlatego właśnie warto wybierać sprzedawców, którzy umożliwiają zwrot zakupionego towaru. Najlepiej jeśli sam zwrot będzie również bezpłatny.

Zobacz również: Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy?

Jaki jest koszt ubrań, przeznaczonych do karmienia piersią?

Nie da się ukryć, że branża dziecięca to szalenie lukratywny biznes. Ceny odzieży dla matek karmiących są niekiedy horrendalnie wysokie. Sporo pań decyduje się na zakup dosłownie kilku sukienek czy bluzek, które zakładają na większe wyjścia typu chrzest. W inne dni, czy po domu, noszą po prostu szerokie koszulki, w których również można łatwo nakarmić maluszka. Sporo dziewczyn inwestuje w ubrania ciążowe, które w późniejszym etapie są w stanie wykorzystywać również do karmienia piersią. To dobry pomysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.