mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting

Gdzie wyprawić urodziny dziecku?

Urodziny świętują wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla młodszych jubilatów jest to szczególnie ważne wydarzenie, które wiąże się z otrzymywaniem prezentów i jedzeniem urodzinowego tortu. Dawniej urodziny wyprawiało się w domu, zapraszając na ucztę najbliższą rodzinę i przyjaciół. Dzisiaj rodzice mają przed sobą więcej możliwości. Mogą zorganizować przyjęcie dla swojej pociechy w restauracji, sali zabaw, czy miejscu związanym z jej zainteresowaniami.

W dostojnym stylu – wynajem sali

Nieraz rodzice pragną nadać przyjęciu urodzinowemu bardziej podniosły charakter. W takim przypadku można pokusić się o wynajęcie sali w restauracji lub hotelu. Wiele tego typu obiektów czerpie zyski z udostępniania pomieszczeń na rodzinne zgromadzenia. Taka impreza jest wtedy zamknięta, a z sali korzysta się na wyłączność. W oferowaną cenę często wliczony jest catering. Aby urozmaicić urodziny swojego dziecka, rodzice mogą zaprosić animatora czasu wolnego, który poprowadzi zabawy dla najmłodszych uczestników i pomaluje im buzie, czy magika, który swoimi sztuczkami oczaruje tak dzieci, jak i dorosłych. Wszystko zależy od upodobań małego solenizanta, a te najlepiej znają przecież rodzice. Punktem obowiązkowym „programu” jest oczywiście tort, który teraz w każdej cukierni można dostać na zamówienie.

Odskocznia od rzeczywistości – park trampolin

Jeśli dziecko jest aktywne fizycznie, lubi sport lub zwyczajnie drzemią w nim olbrzymie pokłady energii, zafundujmy mu urodziny w parku trampolin. To nie tylko miejsce, gdzie można poskakać, ale także wspinać się na mini ściance, ścigać na torze przeszkód, spróbować swoich sił na ścieżce akrobatycznej i pograć w zbijaka. Parki trampolin tworzą kompleksy atrakcji, a każdy malec znajdzie tam coś dla siebie. To dlatego stają się coraz popularniejsze i powstają także w mniejszych miastach.

Szaleństwo na całego – sale zabaw

Gdzie wyprawić urodziny dziecku, które kocha karuzele, watę cukrową i wyścigi samochodowe? Oczywiście w wesołym miasteczku! Ta opcja jest jednak dostępna tylko w sezonie letnim. Jeśli pociecha obchodzi swoje święto zimą, alternatywą jest sala zabaw, w której wcale nie brakuje atrakcji. Zjeżdżalnie, baseny z piłkami, tunele animacyjne… Na ich widok każdy dzieciak szaleje z zachwytu. Sale zabaw najczęściej posiadają osobne pomieszczenia, w których można podać poczęstunek dla gości. Wisienką na torcie może być występ kogoś, kto uatrakcyjni urodzinki – wspomnianego magika, animatora lub na przykład teatrzyku kukiełkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *