mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Parenting Rodzice

Gdzie zamówić komplet do wózka dziecięcego?

Kompletowania wyprawki maluszka to zwykle piękny okres dla każdej przyszłej mamy. Wiele pań korzysta z przedmiotów, które dostają od kogoś w prezencie, albo po jakimś innym dziecku z rodziny. Pozwala to na znaczne oszczędności, ale również na macierzyństwo w duchu less waste. Jednak każda mama ma w sobie również nieodpartą chęć zakupu dla swojego maluszka czegoś nowego, unikatowego. Może to być na przykład piękny dresik z opaską czy komplet do wózka dziecięcego.

Gdzie kupić akcesoria niemowlęce?

Kompletowanie wyprawki warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Na pewno dziewiąty miesiąc ciąży nie jest optymalnym czasem na wyprawy do sklepów z akcesoriami dziecięcymi. Na szczęście, nawet jeśli do tego czasu ktoś nie zdąży kupić wszystkich potrzebnych rzeczy, z pomocą przychodzi tu Internet. Wiele firm oferujących gadżety wyprawkowe dla maluszków działa nawet wyłącznie on-line. Komplet do wózka dziecięcego, oryginalne opaski czy fajne body można zamówić również w małych firmach, które trudnią się szyciem ubranek i akcesoriów na miarę. To doskonały pomysł również na prezent dla przyszłej mamy – zakupić coś szytego ręcznie. Tego typu upominki mają wyjątkową wartość sentymentalną. Na pewno produkty szyte ręcznie mają również o wiele lepszą jakość, niż te, które produkowane są masowo. Oczywiście, cena za nie jest z kolei znacznie wyższa od tych dostępnych dla wszystkich. Niemniej jednak, lepiej czasem zainwestować większą kwotę, by potem cieszyć się dobrej jakości pajacykiem czy śpioszkiem, niż po kilku praniach być zmuszonym do wyrzucenia danej części garderoby, ponieważ produkt się skurczył czy stracił kolor.

Jak uszyć samodzielnie komplet do wózka dziecięcego?

Dużo kobiet pod koniec ciąży korzysta ze zwolnienia lekarskiego. To czas na odpoczynek i regenerację przed dużymi zmianami w życiu, jakie je czekają. Dla wielu pań to również okres niezwykle twórczy i kreatywny. Włącza się syndrom wicia gniazda, wiele ciężarnych bierze się za dekorację pokoiku dziecięcego, czy sięga po maszynę do szycia. Stosunkowo łatwo jest uszyć komplet do wózka dziecięcego. Wystarczy wykrojnik na poduszeczkę oraz kołderkę. W Internecie znaleźć można mnóstwo szablonów do darmowego ściągnięcia i wykorzystania. Jeśli dziecko ma przyjść na świat latem, wystarczy uszyć mięciutki, przewiewny kocyk, wykonany na przykład z bambusowej tkaniny. Taki samodzielnie uszyty otulacz plus prześcieradełko do wózka to wystarczający zestaw na upalne dni. Niekiedy kobiety po stworzeniu jednej rzeczy, nieźle wkręcają się w pasję szycia na maszynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.