mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Jak w odpowiedni sposób wybrać spacerówkę?

Z całą pewnością można stwierdzić, że niezbędnym wyposażeniem każdego dziecka jest wózek. W przypadku starszych dzieci jest to tak zwana spacerówka. Wiele osób zastanawia się, jak wybrać spacerówkę, aby w późniejszym czasie nie żałować tego wyboru. Przede wszystkim podczas zakupu tego rodzaju elementu wyposażenia warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Klasyczna spacerówka

W sprzedaży można znaleźć zróżnicowane rodzaje wózków spacerowych. Wśród nich można przede wszystkim wymienić klasyczną spacerówkę. Podczas jej wyboru należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę dziecka, które będzie w niej spędzało czas. Oprócz tego powinno się również w odpowiedni sposób wybrać kółka w takim wózku. Najlepszym wyborem z całą pewnością będą koła pompowane, dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Dodatkowo spacerówka powinna być wygodna do prowadzenia przez rodzica, ponieważ również jest to bardzo istotna kwestia do spełnienia.

Spacerówka od urodzenia

W sprzedaży można również znaleźć spacerówki specjalnie dostosowane do niemowlaków. Tego rodzaju wózki można używać już od urodzenia dziecka, ponieważ zapewniają mu odpowiednią pozycję leżącą. Z całą pewnością będzie to doskonałe rozwiązanie dla dziecka, które pragnie widzieć co się dzieje wokół niego podczas spacerów. W tego rodzaju wózku siedzisko powinno móc dawać się rozkładać na płasko. Dzięki temu dziecko będzie mogło w nim bez problemów spędzać czas leżąc.

Spacerówka parasolka

Wśród różnych rodzajów wózków spacerowych można wymienić także tak zwaną parasolkę. Jest to wózek, który nadaje się na raczej krótkie spacery po mieście dla większych dzieci. Muszą one już samodzielnie siedzieć, aby móc korzystać z takiego pojazdu. Parasolka jest wózkiem bardzo delikatnym, który nie ma zbyt solidnego stelaża. Dlatego nie nadaje się do jeżdżenia po trudnym terenie czy też w lesie. Na takie trasy warto wybierać inne rodzaje wózków.

Wózek 3w1

Bardzo popularnym rodzajem wózka jest także model trzy w jednym, w którym można znaleźć takie elementy jak wózek z gondolą, fotelik samochodowy, a także właśnie spacerówkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w szczególności dla wszystkich osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca oraz pragną mieć wózek o wielofunkcyjnym charakterze. Tego rodzaju wózki zazwyczaj są bardzo wygodne, zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Dlatego warto się zastanowić nad jego wyborem podczas poszukiwania idealnego wózka dla siebie oraz swojej pociechy. Na pewno się sprawdzi bardzo dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *