mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Jaka lampka do pokoju niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

Sformułowanie spać jak dziecko bardzo często bywa nietrafione. Najlepiej wiedzą o tym rodzice małych dzieci. Nierzadko mama albo tata narzekają, że ich maluchy często w nocy wybudzają się z płaczem i nie dają się długo uspokoić. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być całe multum i tak naprawdę, bardzo ciężko jest je określić. Niekiedy maleństwo chce się przytulić do mamy, innym razem jest głodne, a jeszcze innym, czuje, że ma pełną pieluszkę.

Kiedy przenieść dziecko do własnego pokoju?

Badania pokazują, że dziecko najlepiej przez pierwsze miesiące życia czuje się blisko mamy. To jedyne bezpieczne dla niego miejsce na ziemi. Większość rodziców stara się zapewnić maleństwu ten komfort, jednak również spora część stara się, przed ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia, przenieść niemowlaka z sypialni do własnego pokoiku. Pokój dziecięcy musi mieć sprzyjające warunki, aby maluszek chciał w nim spać. Przyda się na pewno lampka do pokoju niemowlaka, dzięki której nie będzie on się czuł przerażony, gdy na przykład w środku nocy obudzi się, a mamy nie będzie obok. Dobrze, jeśli takie światełko jest zapalone przez całą noc. Dobrze jest wstawić do pokoju niemowlaka również fotel, na którym mama może karmić maleństwo nocą. Taki mebel przyda się również, kiedy maluszek ma gorszą noc i potrzebuje, by ktoś był blisko. Wówczas nie trzeba kłaść się na podłodze przy łóżeczku, a można przysunąć sobie fotel i wygodnie na nim zasiąść.

Jaką lampkę kupić do pokoju niemowlaka?

Pokój niemowlęcia powinien być przytulny, przyjemny, ale również możliwie bardzo funkcjonalny. Warto zainwestować na przykład w komodę z przewijakiem, co zaoszczędzi sporo miejsca. Łóżeczko powinno być ustawione możliwie blisko drzwi, aby było słychać na korytarzy, czy w sąsiednim pokoju, czy dziecko czasem nie płacze. Lampka do pokoju niemowlaka powinna stać blisko łóżeczka, ale nie na tyle, żeby świeciła maluchowi w oczy. Najlepiej wybrać taką lampkę, która posiada regulowany poziom podświetlenia. Dzięki temu lampka może palić się całą, będąc włączoną na najniższą moc. Kiedy rodzic wchodzi w nocy do pokoju niemowlaka, bo chce go na przykład nakarmić czy przewinąć, wówczas światełko może zostać nieco podkręcone i świecić mocniej. Warto wybrać lampkę do pokoju niemowlaka, która wizualnie będzie wpisywała się w styl, w jakim utrzymane jest całe pomieszczenie. Obecnie na rynku znaleźć można lampki dziecięce praktycznie w każdym możliwym wzorze czy kształcie. Może to być na przykład postać z ulubionej bajki maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *