Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jesteś na etapie wyboru projektu domu? Sprawdź, dlaczego warto postawić na nowoczesną parterówkę?

14 czerwca 2024 Dom przy Przyjemnej 18 bis


Przy planowaniu budowy inwestor odpowiada na szereg istotnych pytań, z których jedno wydaje się podstawowe: jaki projekt domu wybrać? W ostatnich latach domy parterowe zyskały ogromną popularność wśród inwestorów, którzy cenią sobie komfort, łatwość wykończenia oraz niskie koszty użytkowania. Jakie są najważniejsze zalety domów parterowych w porównaniu z domami piętrowymi? Sprawdź, czy jednokondygnacyjny budynek jest odpowiedzią na potrzeby Twojej rodziny.

Podstawowy wybór – parter otwarty na świat, czy poddasze z unikalnym klimatem?

Konieczność podjęcia decyzji dotyczącej rodzaju domu zależna od wielu części składowych. Zarówno projekty domów parterowych, jak i budynki piętrowe mają swoje wyjątkowe zalety, które warto rozważyć. Jeśli wahamy się między domem parterowym, a piętrowym, warto pamiętać o tym, że dom parterowy, w którym cała przestrzeń użytkowa znajduje się na jednym poziomie, zapewnia znacznie łatwiejszą dostępność i mobilność na całej powierzchni. Z drugiej strony projekty domów piętrowych oferują więcej przestrzeni mieszkalnej i umożliwiają wygodne rozdzielenie strefy pobytu dziennego i nocnego wypoczynku. Wadą może być jednak konieczność korzystania ze schodów, co może stanowić utrudnienie dla niektórych mieszkańców. Domy parterowe, szczególnie te o niewielkiej powierzchni zabudowy, są również szybsze w realizacji i wykończeniu. Proces budowy jest uproszczony i w niektórych przypadkach nie wymaga nawet ciężkiego sprzętu wykonującego betonową wylewkę stropu.

Dom przy Słonecznej 16

Czym nas urzeka parterowy bungalow?

Domy parterowe cieszą się dużą popularnością wśród entuzjastów nowoczesnego designu planujących szybką i sprawną realizację inwestycji. Projekt takiego domu cechuje się zazwyczaj uproszczoną bryłą, minimalistycznym designem i większą ilością otwartych, łatwodostępnych przestrzeni, które nadają nowoczesny i stylowy charakter. W wielu realizacjach można zauważyć duże okna, które wpuszczają więcej światła, co skutkuje optycznym powiększeniem wnętrza. Parterowe domy typu bungalow poddają się również łatwej i stosunkowo niedrogiej rozbudowie. Jeśli tylko warunki zabudowy pozwalają i działka jest odpowiedniej wielkości możemy modyfikować bryłę budynku rozbudowując go zarówno o kolejna kondygnację, jak i na szerokość. Możliwość szybkiego dostosowania budynku oraz powiększenia go o dodatkowe pomieszczenia jest sporym atutem dla tych, którzy chcą dostosować swój dom do rosnących potrzeb rodziny. Dom jednopoziomowy to również prosta konstrukcja i łatwiejsza w obsłudze powierzchnia mieszkalna. Zarówno sprzątanie, jak i ogrzewanie, czy codzienne utrzymanie jest w przypadku parterówek o wiele łatwiejsze. Ma to wpływ również na ekonomię użytkowania budynku.

Dom przy Przyjemnej 18 bis

Czym się kierować wybierając projekt domu parterowego?

Wybierając optymalny projekt musimy uwzględnić swoje preferencje, potrzeby całej rodziny i oczekiwania, co do stylu życia i funkcjonowania w domu. Domy parterowe są szczególnie dedykowane osobom, które cenią sobie wygodę i brak przeszkód w poruszaniu się po mieszkaniu. Fakt, że dom nie posiada schodów oznacza większe możliwości i łatwiejszą mobilność dla osób z ograniczeniami ruchowymi, najmłodszych domowników i osób starszych. Rodziny z małymi dziećmi docenią fakt, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, co ułatwia nadzór nad dziećmi i eliminuje konieczność znoszenia wózka po schodach. Kolejnym aspektem, który trzeba uwzględnić w wyborze jest liczebność rodziny. Średniej wielkości dom  parterowy jest optymalnym rozwiązaniem dla rodziny z dwójką dzieci, jednak jeśli mamy większą rodzinę, warto pomyśleć o domu z poddaszem użytkowym. Ograniczeniem dla parterówek mogą być warunki zabudowy wydawane na niektórych terenach oraz niewielkie wymiary działki budowlanej. Projekty domów parterowych mają większą powierzchnię zabudowy, co w przypadku małych parceli może kolidować z wymaganą zapisami miejscowymi powierzchnią biologicznie czynną. Jednak jeśli projekt spełnia wszelkie warunki, a nam jako inwestorom, marzy się szybka budowa i możliwość wprowadzenia się do domu w ciągu jednego roku, projekty domów parterowych o powierzchni ok 100 m² będą idealnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany

dwujęzyczność

Redakcja mamaija.com.pl

Jesteśmy grupą osób z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wychowania dzieci. Dzielimy się poradami na temat parentingu i zdrowego trybu życia, a także domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dom przy Przyjemnej 18 bis
Klarta Humea Grande
bluszcz na balkon

Jesteś zainteresowany reklamą?

bluszcz na balkon