Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak uprawiać bluszcz na balkonie?

21 czerwca 2022 bluszcz na balkon


Bluszcz na balkon to rozwiązanie, które doskonale się sprawdza. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać się z podstawowymi zasadami uprawiania bluszczu na balkonie.

Pojemnik na bluszcz

Bluszcz na balkonie powinien być umieszczony w odpowiednim pojemniku, który zapewni roślinie optymalne warunki do rozwoju. Bluszcz może rosnąć przez wiele dziesięcioleci, dlatego od razu warto zaopatrzyć się w dość głęboką skrzynkę, która będzie właściwym rozwiązaniem dla rozwijającej się bryły korzeniowej. Jednak w przypadku chęci posiadania rośliny o mniejszych gabarytach można zdecydować się na doniczkę o mniejszych rozmiarach.

Zobacz także: Sukienka ciążowa na wesele. Eleganckie i modne propozycje dla ciężarnych

Wybór stanowiska

Kolejną istotną kwestią podczas sadzenia bluszczu na balkonie jest wybór dla niego odpowiedniego stanowiska. Bluszcz najlepiej rośnie w miejscach zacienionych, dlatego z powodzeniem można ustawiać tę roślinę w cieniu. Warto zadbać o to, aby wybrane miejsce nie było zbyt ciemne, ponieważ może to w negatywny sposób wpłynąć na rozwój liści rośliny. Na bardzo słoneczne stanowiska polecane są specjalne odmiany bluszczu, które dobrze się czują w takich warunkach.

Podlewanie bluszczu

Podczas uprawiania bluszczu na balkonie należy również w szczególny sposób zadbać o jego odpowiednie podlewanie. Bluszcz najlepiej rośnie na podłożu dość wilgotnym, dlatego powinno się je w regularny sposób zraszać oraz nie doprowadzać do przesuszeń. Bluszcz, który jest uprawiany w pojemnikach, powinien być częściej podlewany niż roślina rosnąca w ogrodzie. Dlatego warto podlewać tę roślinę w regularnych odstępach czasu.

Nawożenie

Bardzo istotnym aspektem podczas uprawiania bluszczu jest również regularne nawożenie tej rośliny. Bluszcz powinno się raz w roku przesadzić do pojemnika ze świeżym podłożem, aby zapewnić mu więcej cennych dla wzrostu składników mineralnych. Oprócz tego polecane jest również zasilanie rośliny nawozem. Proces ten powinno się realizować w okresie wegetacyjnym roślin, czyli od kwietnia do października. Bluszcz najlepiej nawozić co około dwa tygodnie, ponieważ takie rozwiązanie charakteryzuje się najwyższym poziomem efektywności.

Przycinanie bluszczu

Bluszcz to roślina, którą z powodzeniem można przycinać, jeśli wymaga tego sytuacja. Najczęściej ma to miejsce w przypadku, gdy roślina stanie się zbyt duża lub za bardzo rozłożysta. Bluszcz dość dobrze znosi przycinanie i dzięki temu staje się bardziej rozgałęziony oraz może osiągać gęstszy pokrój. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż podczas przycinania bluszczu powinno się zakładać rękawice ochronne, ponieważ roślina ma trujące działanie.

Zimowanie

W sprzedaży można znaleźć różne odmiany bluszczu. Wśród nich wskazuje się takie, które są zimoodporne oraz takie, które nie są. Rośliny, które nie są odporne na działanie mrozu, powinno się chować na zimę. Dzięki temu w przyszłym sezonie dalej będą mogły cieszyć wzrok. Temperatura podczas zimowania powinna wynosić od pięciu do dziesięciu stopni Celsjusza. Zimowanie możliwe jest również w ciepłym mieszkaniu, jeśli nie ma innej opcji.

https://mamaija.com.pl/zabawki-dla-najmlodszych-dzieci-z-efektem-wow/

dwujęzyczność

Redakcja mamaija.com.pl

Jesteśmy grupą osób z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wychowania dzieci. Dzielimy się poradami na temat parentingu i zdrowego trybu życia, a także domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dom przy Przyjemnej 18 bis
Klarta Humea Grande
bluszcz na balkon

Jesteś zainteresowany reklamą?

bluszcz na balkon