Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny styl we wnętrzu

22 lutego 2022 Nowoczesny styl we wnętrzu

Nowoczesny styl we wnętrzu to niezwykle pojemna koncepcja, obejmująca cały przekrój najbardziej aktualnych trendów artystycznych.  Jeśli na początku XXI wieku współczesnym stylem nazywano modern (bądź art nouveau), to teraz do współczesności można odnieść minimalizm, techno, loft, fusion, boho, scandi i wiele innych. Jak więc urządzić wnętrze na miarę współczesnego świata?

Zasady tworzenia nowoczesnego stylu

Aby wnętrze wyglądało aktualnie i stylowo nawet za kilka lat, kiedy zmienią się modne trendy i pojawią się nowe style, warto kierować się prostymi zasadami. Dążymy do umiaru, funkcjonalności i odrobiny pikanterii, aby pokazać swoją indywidualność i nie zgubić własnej autentyczności.

nowoczesny styl

Minimalistyczna fototapeta w nowoczesnym stylu pozostanie aktualna przez długie lata.

Źródło: Uwalls.pl

Zasada 1. Prostota i lakoniczność kształtów

Dobry artysta zawsze stara się pozbyć w swojej sztuce tego, co zbyteczne, powierzchowne. Współcześni projektanci radzą robić to samo: wystrzegamy się przerostu formy nad treścią, bo wszystko, co genialne, jest proste.

nowoczesna tapeta

Do udanej aranżacji wystarczą minimalistyczne meble i oryginalna fototapeta.

Źródło: Uwalls.pl

Prostota wyraża się we wszystkim: świeże, stylowe obrazy do wnętrza, minimalistyczna paleta kolorów, otwarta przestrzeń, dużo powietrza i światła.

Zasada 2. Umiarkowana funkcjonalność

Jak zauważył włoski projektant i „ojciec minimalizmu” Giorgio Saporiti: „W dobrym designie funkcjonalność jest zawsze najważniejsza, niezależnie od formy. Ale nie powinna ona tłumić emocji”. 

tapety we wnętrzu

Modna fototapeta z roślinnym motywem oraz wygodne funkcjonalne meble – to przepis na wnętrzarski sukces.

Źródło: Uwalls.pl

Jeśli wybierając meble powinniśmy się przede wszystkim zastanowić nad ich użytecznością, to w kwestii dekoracji można pozwolić sobie na więcej emocji: obrazy abstrakcyjne, figury geometryczne, jaskrawe kolory i ukryte w nich przesłania nadają pikanterii i chronią nowoczesny wystrój przed nudą i “szpitalnością”.

Zasada 3. Połączenie kilku stylów, eklektyzm

W epoce postmodernistycznej rzadko zdarza się stylowe wnętrze, zaprojektowane w całości w jednym stylu. Bogate dziedzictwo poprzednich pokoleń daje zbyt szeroki wybór, i szkoda rezygnować ze wszystkich możliwości na rzecz jednego konkretnego stylu. 

nowoczesny obraz

Abstrakcyjne obrazy pomagają scalić elementy eklektycznego wnętrza.

Źródło: Uwalls.pl

We współczesnym wnętrzu możemy harmonijnie połączyć elementy loftu, boho czy scandi, nie naruszając jednocześnie spójności przekazu. Tapeta cegła na ścianie, zdobiony ornamentem dywan na podłodze, drogie sercu pamiątki i minimalistyczne meble – wszystko to można umieścić w stylowej kompozycji. Taki eklektyzm pozwala pokazać wielowymiarowość zainteresowań i upodobań właścicieli, tworzy dynamiczną, tętniącą życiem atmosferę. 

Zasada 4. Dużo światła i powietrza, otwarta przestrzeń

Minimum mebli, minimum ozdób, panoramiczne okna, wpuszczające dużo naturalnego światła, wspólna przestrzeń zamiast podziału na małe pokoje. Jak powiedział słynny architekt Le Corbusier: „Przestrzeń, światło i porządek. Człowiek potrzebuje tych rzeczy tak samo jak jedzenia i dachu nad głową”.

wnętrze styl nowoczesny

Warto zainwestować w jeden wyjątkowy obraz – to zupełnie wystarczy, by podkręcić styl we wnętrzu.

Źródło: Uwalls.pl

Główną zaletą nowoczesnych wnętrz jest swoboda. Każdy może zaaranżować swoją przestrzeń według własnych zasad, w zaufaniu do swojego gustu, poczucia estetyki i intuicji. Warto więc się odważyć i stworzyć dla siebie wnętrze na miarę.

dwujęzyczność

Redakcja mamaija.com.pl

Jesteśmy grupą osób z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wychowania dzieci. Dzielimy się poradami na temat parentingu i zdrowego trybu życia, a także domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dom przy Przyjemnej 18 bis
Klarta Humea Grande
bluszcz na balkon

Jesteś zainteresowany reklamą?

bluszcz na balkon