Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Tablica magnetyczna na ścianę – czy to dobry wybór dla każdego?

31 marca 2022 Tablica magnetyczna na ścianę

Nowoczesne tablice magnetyczne – kredowe, suchościeralne oraz szklane sprawdzają się na co dzień w domu, w biurach i szkołach. Wyboru tablicy magnetycznej najlepiej dokonać w oparciu o potrzeby i zastanowić się, którą z nich najlepiej wybrać. Dodatkowo mamy możliwość personalizacji – możemy zamówić tablicę magnetyczną o określonych wymiarach, wybranym kolorze oraz ramie. Jaką tablicę magnetyczną na ścianę wybrać i dlaczego – więcej podpowiadamy w artykule! 

Tablice magnetyczna na ścianę – jaką wybrać?

Tablice magnetyczne na ścianę dzielimy na kredowe, suchościeralne i szklane. W zależności od preferencji warto wybrać taką, która idealnie sprawdzi się w konkretnym przypadku. Są dostępne na rynku także tablice duo, które łącza w sobie na przykład tablicę kredową z tablicą suchościeralną, wówczas połowa tablicy w ramie jest kredowa, a połowa suchościeralna. W skrócie tablice magnetyczne dzielimy na: 

  • Tablice magnetyczne suchościeralne – Tablice suchościeralne białe lub kolorowe to popularne tablice, do których używamy kolorowych pisaków. Plusem tych tablic jest właśnie suchościeralność, co oznacza, że w przeciwieństwie do tablic kredowych, ścieramy napisy na sucho specjalną gąbką do tablic. 
  • Tablice magnetyczne kredowe – Klasyczne tablice kredowe w nowoczesnym wydaniu szczególnie spodobają się osobom, które mimo wszystko preferują tablice kredowe. Czasem taki wybór może być podyktowany wystrojem lub po prostu sympatią do kolorowej kredy. Tablice kredowe są też lubiane przez najmłodszych. 
  • Tablice magnetyczne szklane – Tablice i planery magnetyczne posiadają tło w określonym kolorze lub we wzory. Planery na przykład posiadają plan tygodnia lub plan miesięczny, który możemy uzupełniać samodzielnie specjalnym pisakiem do tablic magnetycznych. 

Tablica magnetyczna na wymiar

Być może masz wrażenie, że nie dysponujesz wystarczająca ilością miejsca na ścianie, by umieścić na niej tablicę magnetyczną. Może to być spowodowane tym, że większości z nas kojarzą się one z dużymi tryptykami, które pamiętamy ze szkoły. Na szczęście nie dość, że nowoczesne tablice magnetyczne są generalnie mniejsze, to mamy możliwość zamówienia takiej tablicy o określonych przez nas indywidualnie wymiarach. To jeszcze nie wszystko! Możemy również wybrać rodzaj ramki naszej tablicy magnetycznej na ścianę. Do wyboru mamy ramę  do tablic magnetycznych z drewna lub aluminium. Personalizacja tablicy umożliwia również lepsze dopasowanie jej wyglądu do wystroju wnętrza. 

Tablica magnetyczna dla dzieci

Dzieci uwielbiają tablice i zabawy z nimi związane. Tablice magnetyczne na ścianę mogą służyć na co dzień do kreatywnej zabawy, takiej jak rysowanie, czy kalambury. Tablice magnetyczne przydadzą się także do nauki i do wspomagania organizacji czasu dzieci i dorosłych. Mniejsze dzieci będą zachwycone tablicami kredowymi oraz tablicami suchościeralnymi, po których mogą pisać kolorowymi pisakami. Planery magnetyczne świetnie sprawdza się dla młodzieży – do notowania, zapisywania planu lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych. Dzięki możliwości szybkiego zmazania treści dzieciaki mogą wprowadzać szybkie korekty i zmiany. Tablice magnetyczne na ścianę to również rozwiązanie ekologiczne – nie zużywamy papieru. Każda tablica magnetyczna, która znajduje się na ścianie w odpowiednim miejscu nie pozwoli zapomnieć o żadnej istotnej sprawie. Tablice magnetyczne na ścianę to z całą pewnością doskonałe wsparcie zarówno dla dzieci, jak i dla wszystkich dorosłych.

dwujęzyczność

Redakcja mamaija.com.pl

Jesteśmy grupą osób z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wychowania dzieci. Dzielimy się poradami na temat parentingu i zdrowego trybu życia, a także domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dom przy Przyjemnej 18 bis
Klarta Humea Grande
bluszcz na balkon

Jesteś zainteresowany reklamą?

bluszcz na balkon