mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice Zdrowie

Kołdra obciążeniowa dla dzieci – do czego służy?

Kołderki obciążeniowe cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Do czego służy i jak właściwie działa kołdra obciążeniowa dla dzieci?

Prosta zasada działania

Kołdra obciążeniowa charakteryzuje się znacznie wyższą masą niż w przypadku klasycznej wersji tego okrycia. Dzięki temu, oddziałuje na układ nerwowy i zapewnia szereg pozytywnych oddziaływań, wśród których można wskazać znacznie zdrowszy i bardziej regenerujący wypoczynek nocny. Dlatego też, jeśli Twoje dziecko ma kłopoty z zasypianiem lub budzi się bardzo często, rozważ zakup takiego gadżetu. Uczucie nacisku, jakie wywołuje kołdra, jest niezwykle przyjemne i sprawia, że osoba znajdująca się pod nią czuje się ociężała. To sprzyja wydzielaniu melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za dobry sen – dzięki czemu wypoczywamy skuteczniej i znacznie lepiej.

Dodatkowo, kołderka ta jest polecana osobom z zaburzeniami integracji sensorycznej lub innymi formami upośledzeń – jeśli specjalista uzna to za stosowne. Większość osób, które zdecydowały się na zakup kołdry przyznaje, że jakość nocnego odpoczynku wzrosła, dzięki czemu poprawiła się także ich produktywność za dnia.

Kołdry obciążeniowe uspokajają i pomagają się wyciszyć. Jak podkreślają zadowoleni użytkownicy (w każdym wieku), przyjemny nacisk na ciało sprawia, że znacznie łatwiej jest zasnąć, a w nocy pobudek jest mniej. Jest to opcja warta rozważenia dla każdego, nie tylko dla dziecka. Zatem jeśli Ty również masz problemy z zasypianiem wieczorami, zafunduj sobie dopasowaną do Twoich potrzeb kołdrę obciążeniową, która sprawi, że sen nocą będzie znacznie przyjemniejszy.

Jak dobrać kołdrę obciążeniową?

Zakup tego rodzaju produktu nie oznacza niestety wejścia do pierwszego lepszego sklepu stacjonarnego czy internetowego. Aby odpowiednio dobrać kołderkę, trzeba znać masę osoby, która będzie pod nią spała. Inną wagą będzie charakteryzować się kołderka przeznaczona dla dziecka o masie 18 kg, a inną – taka dla pociechy o wadze 30 kg. Także modele dla dorosłych różnią się między sobą i aby zapewnić optymalne działanie, należy upewnić się, że wybieramy odpowiedni, dostosowany wagowo produkt.

Jak łatwo się domyślić, w przypadku dzieci może okazać się, że konieczność zakupu nowej kołderki pojawia się stosunkowo często. Jednak wbrew pozorom, nie jest to częstotliwość wiele większa od tej, którą trzeba przyjąć, by dopasować do dziecka również wymiary kołdry (chyba że kupujemy maluchowi od razu dużą kołdrę o długości 200 cm).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *