mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Lifestyle

Sprawdź, jak osłodzić sobie jesienne dni

Nadchodzące chłodne i deszczowe dni mało kogo napawają optymizmem i radością. Nie jest to jednak argument, by ze smutkiem czekać na kolejne lato. Wystarczy znaleźć sposób, żeby nawet nielubiana jesień stała się dla nas okazją do dobrej zabawy!

W tym czasie w końcu możemy znaleźć chwilę na aktywności, które wcześniej odkładaliśmy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nie traćmy więc czasu! Przejdźmy do zapisywania pomysłów i do działania! 

Skuteczne sposoby na nudę

Kto z nas nigdy nie powiedział, że się nudzi albo nie słyszał tego od bliskich osób? Każdemu z nas czasem brakuje pomysłów na to, co robić danego dnia, zwłaszcza jeśli nie mamy żadnych wcześniej  sprecyzowanych planów. Jesienią, dodatkowo nie sprzyja nam pogoda, dlatego więcej czasu spędzamy w domu. I choć może się tak nie wydawać, to jest to miejsce pełne inspiracji na ciekawe i kreatywne rozrywki, w które może zaangażować się cała rodzina i nasi przyjaciele. Nadal nic nie przychodzi wam do głowy? Oto nasze podpowiedzi:

  • budowanie zamku z koców i poduszek, 
  • własnoręczne tworzenie zabawek i akcesoriów z nieużywanych już rzeczy, 
  • domowy koncert lub rodzinne karaoke, 
  • konkurs taneczny, 
  • domowa pracownia malarska. 

Takie aktywności z pewnością obudzą fantazję, zarówno u dużych, jak i u małych. A jeśli po wszystkim najdzie nas ochota na małą przekąskę, wtedy możemy sięgnąć po serek homogenizowany Danio https://danio.com.pl, który  długie zabawy i wyzwania. 

Sport w zupełnie nowym wydaniu

Kolejnym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest nic innego, jak aktywność fizyczna. Sport jest bardzo ważny i powinien na stałe wpisać się w naszą codzienność. Jeśli do tej pory nie próbowaliśmy ćwiczyć w domu, to jest doskonała okazja, aby to zmienić. Wtedy już nawet brzydka pogoda nie będzie wymówką do rezygnacji z treningu. Wystarczy przygotować sportowe ubrania, matę do ćwiczeń, ręcznik, wodę i dobry humor. Nawet kilkunastominutowe ćwiczenia będą dla nas korzystne – nie tylko popracujemy nad wyglądem swojego ciała, ale też nad samopoczuciem. Jeśli natomiast dysponujemy bardziej profesjonalnym sprzętem, wtedy możemy urządzić sobie wycieczkę rowerową bez wychodzenia z domu. A jeśli mamy odrobinę więcej wolnej przestrzeni – możemy zaprosić całą rodzinę do wspólnych gier zespołowych, jak na przykład domowa wersja koszykówki czy hokeja. 

Nauka przez zabawę

Tym, co może wydać się największym zaskoczeniem jest to, że wolny czas można też przeznaczyć na naukę. Ale nie chodzi tu jedynie o naukę znaną ze szkoły. Najbliższe tygodnie to doskonały moment na to, żeby poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z naszym hobby. Do dyspozycji mamy całą masę szkoleń, warsztatów czy praktycznych kursów, które możemy oglądać do woli i w dodatku – bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób podszkolimy języki obce, umiejętność rysunku czy gry na instrumentach lub rozwiniemy wiedzę na temat nowych technologii, z którymi mamy styczność na co dzień. 

Od tego momentu jesień nie powinna nam się kojarzyć z nudą i nic nierobieniem. To doskonała okazja do tego, żeby spożytkować nagromadzoną energię i aktywnie spędzać każdy dzień. A gdy to nie wystarczy, możemy jeszcze osłodzić sobie codzienność smakowitą przekąską, która w mig poprawi nam humor.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *