mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

magnesy
Dziecko

Zabawa, którą dzieci uwielbiają – magnesy!

Jeżeli poszukujesz kreatywnego sposobu na spędzanie czasu ze swoją pociechą, koniecznie zapoznaj się z pomysłem na oryginalne wykorzystanie magnesów! Dzięki ich właściwościom i wykorzystaniu tablicy magnetycznej możesz stworzyć zabawę, która zaangażuje Twoje dziecko na długi czas i pozwoli mu się rozwijać!

Dlaczego dzieci lubią magnesy?

Magnesy są dla dzieci fascynujące ze względu na swoje właściwości fizyczne. Pozwala na inspirowanie pociechy do wielu eksperymentów, rozwijanie w nich świadomości na temat otaczającego je świata i przede wszystkim zajmuje je na długi czas. Warto wybierać magnesy, które mają ciekawe formy i kształty, gdyż będą one jeszcze bardziej atrakcyjne dla najmłodszych.

Rodzaje magnesów dla dzieci i ich zastosowanie

Magnesy, które możesz napotkać w sklepach, są najróżniejsze. Od tych o najprostszych kształtach i kolorach, aż po zabawki magnetyczne, które mogą być wykorzystywane w różny sposób. Magnesy to nie tylko zabawa – za ich pomocą możesz uczyć dziecko odpowiedzialności i np. planowania listy zadań do zrobienia na dany dzień.

Magnesy często występują w tematycznych zestawach, dzięki czemu dziecko może wykorzystać je na różne sposoby i stworzyć własne zabawy. Zestawy są świetnym sposobem na połączenie edukacji z kreatywną zabawą i rozbudzenie wyobraźni u najmłodszych.

Co daje zabawa magnesami?

Zabawa magnesami może pozwolić dziecku na rozwinięcie koordynacji ruchowej i manipulacji niewielkimi przedmiotami. Będzie to wpływało na rozwój naszej pociechy i pozwoli jej pobudzić wiele umiejętności. Dodatkowo dzieci poprzez zabawę rozwijają swoje umiejętności umysłowe. Układanie kombinacji z magnesów pobudza wyobraźnie i kreatywność, dzięki czemu poprzez zabawę maluchy mogą się uczyć.

Zabawa magnesami – podsumowanie

Jak widzisz, magnesy mogą być nie tylko użytecznym akcesorium wykorzystywanym w domu czy biurze, ale także narzędziem umożliwiającym naszym dzieciom rozwijanie się. Dobrze jest pozwolić najmłodszym na rozwój w wielu różnych kierunkach, w czym z pewnością pomoże im tablica magnetyczna dla dzieci. Będą mogły na niej nie tylko bawić się magnesami, ale również wykorzystać ją na wiele innych sposobów.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.