mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Akcesoria dla mamy i dziecka
Parenting

Akcesoria dla mamy i dziecka, które przydadzą się w sezonie wiosenno-letnim

Wiosna w pełni, a lato bliżej, niż nam się wydaje! To najlepszy czas, by mama, także ta przyszła, przygotowała się na spacery, wycieczki, rodzinne wyjścia, a nawet wspólne zakupy ze swoją pociechą. Przyda się jej sporo akcesoriów, które uprzyjemnią przebywanie z maluszkiem, ale i sprawią, że łatwiej będzie, np. wykonać czynności pielęgnacyjne. Na rynku nie brakuje także tych produktów, które będą potrzebne dziecku. Co warto wybrać?

Torba do wózka – elegancka i praktyczna

Każda mama lubi dobrze i modnie wyglądać. Klasyczna torebka nie przyda się przy małym dziecku, bo trudno w niej będzie pomieścić wszystkie niezbędne produkty. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z mody i elegancji, za którymi idzie dobre samopoczucie mamy.

Dotychczasowa torebka może poczekać na inne czasy, a na chwilę obecną niech zastąpi ją praktyczna i elegancka, specjalnie zaprojektowana torba do wózka. W sklepie https://www.wozki-foteliki.pl/ można znaleźć modele przeznaczone do konkretnych typów wózków, ale i te uniwersalne. Obecna lub przyszła mama, dzięki takiej torbie nie będzie miała problemów z pomieszczeniem jedzenia dla dziecka, akcesoriów do pielęgnacji, zabawek oraz własnych drobiazgów, bez których nie wyobraża sobie wyjścia z domu.

Dostępne torby do wózków są nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne. Poza tymi kolorowymi można znaleźć modele eleganckie, które doceni mama będąca bizneswomen. Z zewnątrz przypominające klasyczną torebkę, wewnątrz jednak kryjące wszystko to, co potrzebne podczas spacerów i wyjazdów z dzieckiem.

Akcesoria do wózka

Wiosna i lato to czas coraz cieplejszych dni, dłużej przygrzewających promieni słońca, a także wolne chwile spędzane na planowaniu rodzinnego urlopu. Nie da się jednak uniknąć kaprysów pogody, czyli deszczu, wiatru i nieco chłodniejszych okresów. Z tego względu warto zadbać o wyposażenie dziecięcego wózka w kilka niezwykle przydatnych akcesoriów.

Zarówno na upał, jak i na deszczowe dni sprawdzi się parasolka montowana do wózka. Podczas słonecznych chwil uchroni malucha przed przegrzaniem i silnym promieniowaniem słonecznym. W deszczowe i wietrzne dni będzie zaś zabezpieczeniem przed zimnymi opadami oraz zwiększonym ryzykiem przeziębienia, chociażby w wyniku przemoczenia. Taką parasolkę można zakupić od razu z wybranym wózkiem bądź wybierając produkt uniwersalny opatrzony adapterem, aby nie było problemu z montażem w dowolnym modelu wózka.

W chłodniejsze i bardziej wilgotne dni przyda się także specjalna osłona przeciwdeszczowa zakładana na wózek. Dodatkowo ciepły kocyk. W podręcznej i praktycznej torbie mama powinna mieć również kilka drobiazgów dla dziecka, nie tylko jego ulubione zabawki. Podczas dłuższych wypraw przyda się turystyczny zestaw sztućców, zaś na codzienne spacery kubek i termiczne opakowanie na butelkę z jedzeniem dla maluszka.

Sezon wiosenno-letni już trwa, dlatego to najlepsza okazja, by rozejrzeć się w ofercie rynkowej i wybrać artykuły, które umilą każde wspólne wyjście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *