mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice Zdrowie

Co jest dobre na gardło dla niemowlaka?

Ból gardła u niemowląt jest dosyć trudny do zdiagnozowania. Oczywiście nasz maluch nie jest w stanie powiedzieć, co mu dolega. Bardzo częstymi objawami są brak apetytu, rozdrażnienie i płacz. Jedynym sposobem na stwierdzenie, czy dziecko ma ból gardła jest tak naprawdę dokładne obejrzenie wnętrza jego buzi. Ponadto, zdecydowanie warto dowiedzieć się, jak w takich sytuacjach pomóc naszemu dziecku.

Co na gardło dla niemowlaka?

Przede wszystkim warto, aby dziecko jak najwięcej piło. Dobre nawilżenie jest niesłychanie istotne, gdyż ból gardła powstaje bardzo często wskutek wysuszenia. Należy jednak zdawać sobie również sprawę, iż taki ból może być także spowodowany przez wirusa. W takim przypadku zdecydowanie warto sięgnąć po lek przeciwbólowy. Wcześniej jednak należy skonsultować się z lekarzem, gdyż dziecko do trzeciego roku życia nie powinno zażywać żadnych leków bez wiedzy specjalisty. Kiedy dostaniemy już zgodę takiej osoby, to warto podać lek i najlepiej, aby był on w jakiejś płynnej formie. Podanie go zdecydowanie pomoże naszemu dziecku, chociaż na kilka godzin i złagodzi przykre odczucia. Dzięki temu będzie ono mogło spokojnie zasnąć lub też bez większego bólu spożyć pokarm.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Należy również pamiętać, iż jeśli taka infekcja utrzymuje się długo to dobrze jest kontrolować ilość płynów, jakie wypija dziecko. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach niesłychanie bardzo uważać, gdyż niestety może nawet dojść do odwodnienia całego organizmu. Ponadto, jeśli maluch oprócz mleka spożywa już jakieś papki, to należy podawać mu takie, które w żadnym stopniu nie podrażnią jego gardła, aby nie musiał odczuwać niepotrzebnie dodatkowego bólu. Należy również zdawać sobie sprawę, iż niestety w przypadku infekcji wirusowej nie pomogą żadne antybiotyki. Musimy przeczekać ten ciężki czas i w miarę możliwości na różne sposoby odciążać nasze dziecko w przykrym bólu. Na samym końcu, warto również wspomnieć, iż jeśli maluch ma problemy w przełykaniu lub pojawiła się wysoka gorączka, to należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Nie wolno doprowadzić do pogorszenia się stanu niemowlaka.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje kilka metod, które chociaż w minimalnym stopniu pomogą dziecku przy bólu gardła. Zdecydowanie warto zastosować się do wszystkich wcześniej wymienionych rad i wskazówek. Niestety bardzo często jest tak, iż niemowlak sam musi przejść przez ten właśnie ból, jednak warto spróbować mu pomóc chociaż w najmniejszym możliwym stopniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *