mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

karuzela do łóżeczka
Parenting

Czy karuzela do łóżeczka to niezbędny gadżet dla niemowlaka?

Kiedy niemowlę przychodzi na świat, dla młodych rodziców najważniejsze jest, aby zapewnić dziecku jak największy komfort. W związku z tym jeszcze przed urodzinami malucha kupują dla niego zabawki i ubranka. Karuzela do łóżeczka jest jednym z najczęściej kupowanych gadżetów. Czy jest to niezbędna zabawka dla małego brzdąca? Jeśli tak, jaką karuzelę najlepiej wybrać?

Karuzela do łóżeczka – czy warto zainwestować w taki gadżet?

Zdania odnośnie zakupu karuzeli do łóżeczka są podzielone. Jedio twierdzą, że jest to niezbędny gadżet dla niemowlaka. Inni natomiast uważają, że karuzela nie jest konieczna, ponieważ dziecko szybko z niej wyrasta. Wiele przedmiotów, które kupujemy gdy dziecko przychodzi na świat, traci swoje zastosowanie w przeciągu kilku tygodni. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z ich kupna. Prawdopodobnie karuzela do łóżeczka będzie pierwszą zabawką, która pobudzi układ nerwowy Twojego dzieciaka. Na przestrzeni pierwszych 3-4 tygodni, dziecko zaczyna wodzić wzrokiem po otoczeniu oraz rejestrować dźwięki. Karuzela do łóżeczka będzie więc idealnym pomocnikiem w rozwoju koordynacji wzrokowo-słuchowej malucha.

Jaka karuzela najlepiej sprawdzi się nad łóżkiem Twojego dziecka?

Na rynku jest bardzo wiele zabawek do powieszenia nad łóżkiem dzieciaka. Karuzela z pozytywką, grającą melodią, z dodatkowymi zabawkami plastikowymi lub materiałowymi i wiele innych tego typu gadżetów. Karuzela do łóżeczka może mieć bardzo dużo dodatkowych elementów lub prezentować się jako oszczędna w środkach. To jaki model wybierzesz, zależy od Ciebie i preferencji Twojego dziecka. Warto zauważyć, że małe dzieci nie mają jeszcze wykształconego układu nerwowego, dlatego podczas wybierania karuzeli do łóżeczka najlepiej kierować się zasadą złotego środka. Na stronie babyhit znajdziesz karuzele zarówno te bogato zdobionee, jak i w stonowanej wersji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karuzeli do łóżeczka?

Podczas dokonywania wyboru gadżetu, który ma zawisnąć nad łóżkiem Twojego dziecka w pierwszej kolejności najlepiej wziąć pod uwagę sposób nakręcania karuzeli. Najbardziej popularna na rynku jest karuzela do łóżeczka nakręcana, z pozytywką. Wadą takiej karuzeli jest jej ciągłe nakręcanie, co może być denerwujące w przypadku dużego zainteresowania malucha. Istnieje jeszcze wersja karuzeli do łóżeczka z włącznikiem, która po naciśnięciu przycisku włącza się na pewien czas. Karuzela na pilota to już wyższa półka, ale najbardziej praktyczna, ponieważ nie ma konieczności podchodzenia do łóżeczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *