mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Lifestyle

Depilacja cukrowa w domu – krok po kroku

W wielu przypadkach depilacja maszynką wywołuje podrażnienie skóry. Z kolei depilacja za pomocą wosku czy depilatora jest bolesna i stwarza ryzyko wrastania włosów w skórę, a co za tym idzie ryzyko zakażenia i powstania stanu zapalnego mieszków włosowych. Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat. Niemniej jednak jest to zabieg bolesny i bardzo kosztowny. Czy istnieje zatem sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia w sposób bezpieczny i niekosztujący fortunę? Oczywiście, że istnieje i to już od starożytności. Nieco zapomniana w Europie depilacja cukrowa wraca do łask. Jest to bowiem zabieg, który można przeprowadzić w domu, z użyciem składników, które znajdują się w każdej kuchni.

Depilacja cukrowa w domu – jak się przygotować

Podobnie jak w przypadku innych metod usuwania owłosienia, do depilacji cukrowej należy się odpowiednio przygotować. Uważa się, że depilacja cukrowa w domu pozwoli nam cieszyć się gładką skórą nawet do trzech tygodni. Niemniej jednak, aby zabieg został sprawnie przeprowadzony, należy odpowiednio przygotować skórę. Poleca się na dzień przed depilacją wykonać peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak bezpośrednio przed depilacją używać kosmetyków nawilżających, gdyż mogą one zmniejszyć przyczepność pasty cukrowej do skóry.

Jak przygotować pastę cukrową w domu?

Depilacja cukrowa w domu jest niezwykle tanim sposobem usuwania zbędnego owłosienia, gdyż składniki do jej przygotowania znajdują się w każdej kuchni. Powszechnym przepisem na przyrządzenie pasty cukrowej jest zmieszanie dwóch szklanek cukru z ¼ szklanki wody i ¼ szklanki wyciśniętego soku z cytryny. Całość należy gotować około dwudziestu minut. Aby nie przypalić pasty, należy użyć do jej przygotowania garnka z grubym dnem i często mieszać podczas gotowania. Gotująca się masa z czasem zacznie zmieniać kolor na brązowy, a konsystencją przypominać powinna roztopiony karmel. Następnie należy ostudzić pastę i przelać ją do słoiczka. Tak przygotowana pasta cukrowa jest gotowa do użycia.

Jak wykonać zabieg depilacji pastą cukrową

Pastę cukrową można używać na ciepło lub całkowicie ostudzoną. W przypadku depilacji na ciepło należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zbyt gorąca pasta wylana na skórę może spowodować bolesne oparzenie. Lekko podgrzaną pastę należy więc nałożyć na skórę za pomocą drewnianej szpatułki. Następnie przyłożyć kawałek materiału bawełnianego i oderwać energicznym ruchem. Z kolei pasty cukrowej na zimno można używać po jej wcześniejszym ugnieceniu w dłoniach do konsystencji przypominającej plastelinę. Następnie miękki kawałek masy należy rozprowadzić na skórze pod włos, a następnie energicznie zerwać masę z kierunkiem włosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *