mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Wczesne nauczanie angielskiego
Dziecko

Jak uczyć dzieci angielskiego?

Wczesne nauczanie angielskiego

Nauka angielskiego to dzisiaj niemal obowiązek, szczególnie dla osób pracujących w zagranicznych korporacjach. Coraz więcej zagranicznych firm, często oferujących lepsze zarobki wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Oczywiście wciąż można spokojnie znaleźć dobrze płatną pracę bez języka angielskiego, ale ta umiejętność pozwala lepiej odnaleźć się na rynku pracy, a nie samą pracą człowiek żyje. Podróżowanie również wiąże się z nauką angielskiego. Można oczywiście podróżować bez języka i dawać sobie radę, ale spora część atrakcji z przewodnikami czy nawet porozumiewanie się z ludźmi wymaga angielskiego przynajmniej na poziomie podstawowym. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać do nauki swoich dzieci języka, ale jak to zrobić, aby nie marnować czasu i móc mówić o efektywnym nauczaniu?

Wczesne nauczanie angielskiego

W początkowych latach życia, nasze funkcjonowanie opiera się na nauce, będąc dzieckiem praktycznie każdy dzień przynosi nam coś nowego. Pomimo natłoku informacji zdobywamy wiedzę i idziemy do przodu, dziecięce mózgi są bardzo chłonny i potrafią przyswajać duże ilości wiedzy chociaż w ograniczonym czasie. Z wiekiem spada zdolność do uczenia się, ale zdecydowanie wzrasta koncentracja co jest bardzo istotne w przypadku nauki.

Nauka angielskiego nie różni się niczym wielki od nauki matematyki czy innych przedmiotów. Jeżeli odpowiednio zachęci się dziecko do nauki bardzo szybko zobaczymy efekty. Dzieci najefektywniej uczą się w krótkim segmentach czasu, szczególnie te najmłodsze, których koncentracja bardzo szybko ulatuje. Jednak są pewne sposoby na utrzymanie koncentracji, jest nim np. nauka poprzez zabawę. Wiele zabawek i gier edukacyjnych doskonale spełnia swoją funkcję. Należy pamiętać, że młodsze dzieci nie odczuwają również wstydu związanego z wypowiadaniem słów. Nie boją się reakcji otoczenia na źle wymawiane zdania, a wraz z dojrzewaniem opinia kolegów i koleżanek ma coraz większe znaczenie, więc dziecko nie chętnie mówi w obcym języku.

Podczas gdy dzieciom w wieku szkolnym można oferować już podręczniki jako źródło wiedzy, chociaż wciąż nie będzie to najlepszym wyjściem tak najmłodsi powinni korzystać z lekcji angielskiego w formie zabawy.

Lekcje angielskiego online

Jak pokazał rok 2020 zdalne nauczanie jest możliwe, chociaż w przypadku polskiego szkolnictwa jest mocno ułomne. Niemniej prywatne osoby i firmy już dużo wcześniej pojęły potencjał tej formy nauczania, pojęcia e-learning chyba nie trzeba Ci przedstawiać. Jedną z ciekawszych platform do nauki angielskiego online jest novakid kierowana do dzieci od 4 do 12 roku życia. Dzieci łączą się w krótkich 20 minutowych lekcjach z nauczycielami, którzy są tzw. native speakerami, czyli osobami dla których język angielski jest ojczystym. Nauczanie odbywa się w formie zabawy, podczas, której dziecko rozwiązuje proste zadania np. zakreśla zwierzęta, które są duże w między czasie powtarzając słowo „big”.

Jak dziecko dogaduje się z nauczycielem nieznającym polskiego? Bez problemu, w co prawda początek pierwszej lekcji może być nieco stresujący i warto, aby rodzic był w pobliżu, gdy dziecko nie zrozumie polecenia, ale każda kolejna lekcja będzie przez dziecko wyczekiwana. Pierwsza lekcja jest darmowa i warto z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.