mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Jakie ubranko będzie lepsze?- śpioszki a pajacyki

Zapewne właśnie zostaliście rodzicem lub zaraz nim zostaniecie i pojawiły się przed wami następujące pytania:
Jakie ubranko będzie lepsze?
Pajacyk czy śpioszki?
Śpioszki a pajacyki -jakie są różnice?
Czym one są?
Są to absolutnie naturalne pytania wynikające z naszej opieki i chęci posiadania jak najlepszych informacji, a w internecie odnajdujemy wiele sprzecznych ze sobą opinii, co w takiej sytuacji? Wyróbmy sobie własną opinię opartą na faktach.

Pajacyk-czym jest? Czy ma zalety?

Pajacyk to nie tylko rodzaj zabawki. Pajacyk niemowlęcy zazwyczaj jest sam w sobie całościowym ubrankiem. Okrywa on całego niemowlaka, wraz z rączkami i nóżkami, a nawet stópkami. Pajacyki możemy podzielić na te zapinane poprzez:
1)zamek błyskawiczny- bardzo szybkie rozwiązanie zapięcia, taki typ pajacyka idealnie sprawdzi się w formie kombinezonika lub wierzchniej części np. polarkowy pajacyk, cudownie nadający się na spacerki,
2)napy- czasochłonny format zapięcia, jednakże bardzo skuteczny i bezpieczny dla maluszka, tego typu pajacyki idealnie sprawdzają się gdy maluszek śpi, turla się lub gdy ma na sobie tylko pajacyk i pieluszkę.
Dodatkowo warto zauważyć, ze dostępne są już pajacyki zapinane na brzuszku przez środek lub po skosie czy nawet na boku.

Śpioszki-czym są? Mają zalety?

Śpioszki wbrew swojej nazwie, nie służą tylko do spania. Są całościowym ubrankiem zazwyczaj zakładanym na niemowlęce body i w całości okrywają nóżki niemowlęcia wraz z stópkami. Śpioszki zapinane są na ramionkach poprzez napy lub guziczki i zazwyczaj rozpinane w kroku w celu szybkiej zmiany pieluszki. Pod śpioszki możemy założyć także kaftanik niemowlęcy, który niekiedy bardziej odpowiada naszemu maluszkowi niż body.

To jakie ubranko będzie lepsze?

To proste! Takie, które się sprawdzi. Niestety nie jest to taki jednoznaczny wybór, nasz maluszek może na przykład nie tolerować pajacyków zapinanych na brzuszku i będziemy zmuszeni do zakupu tych zapinanych z boku. Są maluszki tak ruchliwe, że śpioszki zapinane w kroku zazwyczaj się rozpinają i maluszek ma bose nóżki, wtedy szukamy tych bez rozpięcia na dole. Cały czas musimy pamiętać, że każdy niemowlaczek jest inny, jeden będzie ruchliwy drugi nie za koniecznie. W praktyce niektóre rozwiązania mogą nam nie odpowiadać w ogóle, a bez innych nie będziemy w stanie, przysłowiowo, żyć. Tak naprawdę najlepiej posiadać każdy rodzaj ubranka w niewielkiej ilości. Dzięki czemu w zależności od potrzeb w swobodny sposób będziemy mogli dobrać ubiór naszego maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.