mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko

Meble dla dzieci. Jak wybrać biurko dla dziecka?

Wybór mebli do pokoju dziecka to wyzwanie dla większości rodziców – musi być wygodne, wytrzymałe i bezpieczne. Ważne, aby Twoja pociecha mogła się przy nim uczyć, czytać lub grać, nie martwiąc się o kręgosłup. Meble dla dzieci występują na rynku w tak dużym wyborze, że warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Biurko dla dziecka podczas zdalnego nauczania

W pokoju każdego dziecka musi znaleźć się m.in. wygodne łóżko, pojemna szafa i biurko – ma to ogromne znaczenie przede wszystkim teraz, gdy nasze pociechy uczą się w trybie zdalnym, czyli w domu. Wygodne biurko dla chłopca czy dziewczynki to absolutna podstawa, aby mogło skupić się na nauce, wygodnie pisać i łączyć się przez Internet ze swoją klasą. Jak je zatem wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla dziecka?

Wysokość mebla. Wysokość łóżka należy dobrać do wzrostu dziecka. Optymalna wysokość blatu będzie na wysokości przepony. Dla dziecka o wzroście około 120-150 cm ma będzie to wysokość około 55-65 cm.

Jednak dzieci szybko rosną i dobrym wyborem będzie też mebel z regulowaną wysokością, który „rośnie” razem z pociechą. Regulowana wysokość to spore udogodnienie – można podnieść lub obniżyć blat, aby je dopasować do wzrostu dziecka. Takie meble dla dzieci są bardzo polecane ze względu na swoją funkcjonalność.

Materiał. Ogromne znaczenie ma też materiał, z jakiego są produkowane meble dziecięce – np. biurko dla chłopca czy łóżko dla dziewczynki. Popularne jest drewno, gdyż ma wiele walorów – jest naturalne, ekologiczne, solidne, wytrzymałe i bezpieczne.

Dobrą alternatywą są meble wykonane z płyty laminowanej, z krawędziami wykończonymi obrzeżami PCV/ABS, które zabezpieczają biurko przed uszkodzeniami. Można wybrać biurko dla chłopca lub dziewczynki z różnymi nadrukami, które powinny być zabezpieczone ochronnym laminatem.   

Budowa biurka – szuflady i inne elementy. Meble z dodatkowymi przegródkami czy szufladami na różne drobiazgi są bardzo praktyczne, głównie w pokoju dziecka. Każda pociecha ma pomoce naukowe i całą masę akcesoriów, które powinny być pod ręką. Poza tym praktyczne i funkcjonalne będą biurka dostosowane do komputera, co zapewni dziecku maksymalną wygodę.

Design. Duże znaczenie ma też estetyka i kolory biurka, ew. zdobienia. Małe dziecko ucieszy się z kolorowych naklejek, starsze będzie wolało minimalizm. Ważne, aby każde czuło się w swoim pokoju dobrze. Wybierz biurko dla chłopca lub dziewczynki, które będzie odpowiadało na potrzeby malucha, ale też spodoba mu się pod względem estetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.