Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Prezenty dla dzieci, czyli co ofiarować maluchom na różne okazje

15 listopada 2023 Prezenty dla dzieci


Dzień Dziecka, urodziny, imieniny, a także inne ważne rocznice i święta, to tylko przykłady wydarzeń, z okazji których obdarowujemy dzieci różnymi prezentami. Często sami nie wiemy, jakie upominki będą dla nich najlepsze. Spróbujmy zatem zastanowić się, co wybrać dla maluchów, aby ofiarowany im podarek był dla nich odpowiedni.

Upominki dla dzieci a wiek malucha

Zacznijmy od tego, że rodzaj podarku zależy m.in. od wieku dziecka. Na samym początku ofiaruje mu się upominki, które mają rozwijać podstawowe zdolności motoryczne. Z biegiem czasu dziecko staje się wystarczająco dojrzałe, aby podarować mu upominki o charakterze edukacyjnym. Dopiero potem warto inwestować w różne gadżety multimedialne. Dzięki temu:

  • dziecko zachowuje właściwe tempo rozwoju,

  • maluch nie jest obciążony nadmierną ilością bodźców,

  • dziecko łączy naukę z przyjemnością (zwłaszcza w początkowych etapach rozwoju).

Jakie upominki dla dzieci warto wybrać?

W zasadzie listę potencjalnych, dziecięcych upominków można podzielić na trzy różne rodzaje. Nawiązują one do tego, o czym napisaliśmy wcześniej, czyli etapów rozwoju malucha. Upominki dla dzieci to przede wszystkim:

  • proste zabawki, które nakłaniają do określonych reakcji motorycznych i zapoznają dziecko z podstawowymi zjawiskami fizycznymi,

  • zabawki i akcesoria multimedialne, które nie mają już tak dużego ładunku edukacyjnego, lecz mają sprawić dziecku przyjemność,

  • zabawki edukacyjne, które łączą w sobie przyjemność towarzyszącą zabawie i naukę podstaw języka lub matematyki.

O ile proste zabawki mają dużo wspólnego z artykułami edukacyjnymi, o tyle akcesoria multimedialne są już odrębną grupą produktów. Przykładem niech będą słuchawki nauszne dla dzieci, które kojarzą się głównie z przyjemnością i relaksem.

Upominkowe inspiracje — co warto wybrać?

Jakie upominki dla dzieci będą najlepsze? Mali odkrywcy świata z pewnością ucieszą się na widok klocków, zestawów plażowych, a także prostych autek i innych gadżetów, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Co ciekawe, przy odpowiedniej dozie kreatywności mogą być one wartościowym źródłem wiedzy o świecie. Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w różnego rodzaju puzzle i układanki. Na rynku są one dostępne pod różną postacią: od prostych, kilkuczęściowych układanek, aż po złożone puzzle składające się nawet z kilku tysięcy elementów. Wreszcie mamy też różnego rodzaju akcesoria multimedialne. Wspomniane słuchawki są bardzo dobrym pomysłem, gdyż kształtują słuch muzyczny.

Reasumując, wybór upominków dla dzieci często sprowadza się do zakupu gadżetu, który skupia na sobie całą uwagę. Często jednak wystarczy zaopatrzyć się w mniej spektakularną zabawkę lub układankę, przy której można poświęcić dziecku więcej czasu. Satysfakcja gwarantowana.

Materiał zewnętrzny

dwujęzyczność

Redakcja mamaija.com.pl

Jesteśmy grupą osób z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wychowania dzieci. Dzielimy się poradami na temat parentingu i zdrowego trybu życia, a także domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sesja zdjęciowa
tkaniny
Biometry optyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Biometry optyczne