mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

samochód Barbie
Dziecko

Samochód dla Barbie – historia najpopularniejszej lalki

Lalka Barbie została wyprodukowana przez przedsiębiorstwo Mattel. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się lalek oraz ikona zabawek dla dziewczynek. Barbie została stworzona przez Ruth Handler w 1958 roku  na podstawie przeznaczonej lalki dla dorosłych Lili. Pełne imie Barbie brzmi Barbara Milicent Roberts, a wywodzi się od imie córki Ruth, Barbary. W skład pełnej biografii wchodzi również Ken, czyli chłopak Barbie i jej przyjaciółki Midge i Teresa. Barbie ma również trzy młodsze siostry, które są już mniej znane, mianowicie Skipper, Stacie i Chelsea. Z biegiem lat powstała cała rodzina Barbie. Jej twórcy stworzyli dla niej dom, rodzinę, zwierzęta, a nawet powstał charakterystyczny, różowy samochód dla Barbie, taki jak np. https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Lalki-i-akcesoria_Barbie_Pojazdy-Barbie-740.html.

Czy lalka Barbie i jej cały zestaw to odpowiedni prezent?

W trakcie tworzenia Barbie wynikło wiele skandali w związku z zabawką. Istniało grono osób, w tym również mąż Ruth, którym pomysł stworzenia lalki będącej odzwierciedleniem ciała dorosłej kobiety jest szaleństwem. Współwłaściciele firmy Mattel argumentowali, że żadna Matka nie kupi dla swojej córki takiej lalki. Twierdzili również, że lalka, która będzie wyglądać zbyt seksownie, przerazi rodziców swoich dzieci i źle wpłynie to na ich wychowanie. Prawda jest zupełnie inna, bo młode dziewczynki marzą o tym, aby jak najszybciej stać się dorosłymi, pięknymi kobietami. Nie raz widzimy we własnych domach, jak młode damy stroją się, podbierają swoim mamą szpilki, sukienki, biżuterie, a nawet probują się malować. Bawiąc się lalką Barbie, mają możliwość ją odpowiednio wystroić. Dzięki różnego rodzaju gadżetom i akcesoriom dziewczynki tworzą odpowiedni klimat w czasie zabawy. Mają możliwość jeździć też samochodem dla Barbie, który jest niepowtarzalny, a większej wersji mogą osobiście poczuć się jak piękne młode kobiety.

Jak wygląda samochód dla Barbie?

Wraz ze wzrostem osób zainteresowanych Barbie, rosły również pomysły na coraz to nowsze akcesoria. Powstawały wszelkiego rodzaju zestawy tematyczne między innymi: Barbie Supermarket, Barbie Relaks Mani – Pedi, Barbie Kariera Dentystka, Barbie Narodziny Piesków, Barbie podróżniczka i wiele innych. W związku z tworzeniem nowych zestawów powstawały też specjalne akcesoria z nimi związane oraz odpowiedni samochód dla Barbie w zależności od potrzeb. Oprócz charakterystycznego różowego kabrioletu zostały stworzone też samochody dla Barbie w postaci Suva, Kampera, Food trucka czy Karetki. Ze względu na szeroki wybór, każda dziewczynka może sobie wybrać odpowiedni zestaw, który jej się najbardziej podoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.