mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

jazda konna
Parenting

Sport dla mam i dzieci – jazda konna i jej zalety

Najlepsze, co możemy dać naszym dzieciom, to wspólnie spędzony czas. Warto poświęcać naszym pociechom uwagę i rozwijać pasje. Co więcej, najlepszym pomysłem jest wspólne hobby! Możemy wtedy znaleźć wspólny język z dzieckiem, a jednocześnie wpłynąć na jego rozwój. Wiele mam i dzieci stawia na ciekawy i rozwijający sport. Jazda konna jest wymagająca, ale jednocześnie uczy dziecko wielu umiejętności i wartości. Dlatego dziś pokażemy Wam największe zalety tego sportu. Dlaczego warto zapisać się na jazdę konną ze swoim dzieckiem?

Wpływ jazdy konnej na nasze zdrowie i samopoczucie 

Jazda konna to nie tylko sport, ale cały styl życia – pasja. Każdy, kto zacznie swoją przygodę z jazdą konną szybko całkowicie się temu odda. Obcowanie z końmi wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Sport ten uprawiamy na świeżym powietrzu, co też jest korzystne dla naszego organizmu. Jazda konna to też endorfiny związane z wysiłkiem fizycznym. Jeśli chodzi o nasze zdrowie, to ten typ sportu jest najzdrowszym typem wysiłku umiarkowanego. Kłus oraz opieka nad zwierzętami w stajni zapewni nam więc zdrowe funkcjonowanie układu odpornościowego i krążeniowego. Jazda konna ma też pozytywny wpływ na złagodzenie bóli miesiączkowych, utrzymanie prawidłowej wagi oraz poprawę koordynacji ruchowej i zbudowanie mięśni!

Jak rozwija nas jazda konna? Sport dla dużych i małych 

Jazda konna to jeden z niewielu sportów, które można uprawiać przez długi czas. Doświadczenie w tej dyscyplinie jest bardzo ważny. Warto więc zacząć odpowiednio wcześnie i cieszyć się pasją przez całe swoje życie. Co więcej, jazda konna uczy nas uczuciowości i empatii. Koń nie tylko z nami trenuje, ale staje się najlepszym przyjacielem. Nasza pociecha szybko nawiąże ze swoim zwierzęciem bliską więź. Nauczy się także cierpliwości i odpowiedzialności. O konia trzeba dbać! Ten sport to nie tylko jazda, ale też ciężka praca w stajni! Trzeba mieć też odpowiednie wyposażenie. Jazda konna to też nauka samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To w końcu sport indywidualny, a więc wszystko zależy od nas samych. 

 Pasja na całe życie – sport dla całej rodziny 

Jeśli szukasz sportu, który będzie idealny dla mamy i córki, to jazda konna będzie po prostu idealna. Ta dyscyplina rozwija nas na każdej płaszczyźnie. Mowa tu nie tylko o dziecku. Osoba dorosła także może się wiele nauczyć. Ćwiczymy nie tylko fizycznie, ale też psychicznie, czy emocjonalnie. Jazda konna nie może ograniczać się tylko do samego jeżdżenia. Szybko cały ten sport stanie się jednym z ważniejszych elementów życia. Dlatego warto oddać się temu wspólnie, razem – mama i dziecko. To najlepsza szansa na to, że uda Wam się realizować pasję najlepiej, jak się da. Co więcej, zbliżycie się do siebie i będziecie mogli spędzać ze sobą dużo czasu. Koniecznie spróbujcie i przekonajcie się sami! 

Artykuł stworzony przy współpracy z marką wsiodle24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *