mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

prezent dla dziecka
Dziecko

Co kupić dziecku na I Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to drugi w życiu sakrament przyjmowany przez młodego człowieka. O ile swojego chrztu nikt z nas raczej nie pamięta (chyba że było się chrzczonym w późniejszym wieku), o tyle przyjęcie pierwszej w życiu eucharystii młody katolik zapamiętuje już na całe życie.

Pierwsza Komunia Święta to również okazja do obdarowania dziecka rozmaitymi podarunkami. Kilkadziesiąt lat temu odpowiednim prezentem dla dziecka były: rower górski, zegarek, książka, czy walkman. Dzisiaj oczekiwania 9-latków poszły nieco w górę. Mimo to wielu rodziców nie ma zamiaru wręczać swoim pociechom laptopów, smartfonów, czy quadów. Jaki zatem prezent dla dziecka komunijnego wchodzi w grę?

Dobrym pomysłem jest zakup książki lub zbioru tomów konkretnej powieści. Naturalnie powinny być one zgodne z zainteresowaniami młodego człowieka. Jeśli dziecko interesuje się geografią, niech będzie to atlas świata. Jeśli jego pasją jest astronomia, postawmy na leksykon gwiazd. Gdy dziecko nie może oderwać się od historii typu fantasy, strzałem w dziesiątkę będzie seria o Harrym Potterze. Na pierwszej stronie można wpisać dedykację lub wiersz.

Kolejnym upominkiem z okazji przyjęcia sakramentu eucharystii jest biżuteria: pierścionek, kolczyki, bransoletka, łańcuszek lub złoty medalik. Taką subtelną ozdobę można nosić codziennie. Poza tym ma ona także wymiar symboliczny i już do końca życia będzie przypominała 9-letniemu dziecku o tym ważnym święcie.

Do każdego prezentu warto dołączyć tematyczną kartkę z życzeniami.

potomek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *