mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Czy huśtawka dla małych dzieci to dobry pomysł na prezent?

W dzisiejszych czasach dzieci z krajów wysoko rozwiniętych posiadają niemal wszystko. Rodzicom znacznie łatwiej jest organizować opiekę nad maluszkiem – mając dostęp do pampersów, jedzenia w słoiczku, pralki czy suszarki. Nierzadko dzieciaczki wprost toną w zabawkach – od dziadków, chrzestnych czy znajomych mamy i taty. Dlatego wybierając się na urodziny do małego dziecka, warto zainwestować w prezent, który będzie funkcjonalny, oryginalny i zajmie maluszka na dłużej niż tylko kilka pierwszych minut od otrzymania.

Jaki prezent kupić małemu dziecku?

Dzieci lubią swobodną, niczym nieograniczoną zabawę. Nic w tym dziwnego – tylko wtedy mogą rozwijać w pełni swoją kreatywność i poznawać własne możliwości. Małym dzieciom często nie potrzeba kolejnej grającej zabawki – potrafią same zorganizować czas, mając do dyspozycji na przykład kilka kamieni czy patyków. Fajnym pomysłem na atrakcyjną zabawę może być huśtawka dla małych dzieci. Większość maluszków wprost uwielbia się bujać. To również doskonały uspokajacz dla małych nerwusów. Co ważne, huśtawki dla małych dzieci nie trzeba wcale kupować wyłącznie osobom, które posiadają swój ogród. Obecnie na rynku znaleźć można również huśtawki dla małych dzieci, których z powodzeniem można używać w domu. Są to małe rozkładane bujawki, które postawić można w dowolnym pomieszczeniu i w każdej chwili przenieść. Bujawka dla maluszka nie jest wcale drogim zakupem, dlatego tym bardziej warto ją sprezentować i sprawdzić, czy przypadnie dziecku do gustu.

Huśtawka dla małych dzieci – czy to dobry pomysł dla wszystkich maluchów?

Z pewnością bujanie się to jedna z ulubionych form rozrywki większości dzieci. Nie bez powodu nasze pociechy z chęcią przesiadują na placach zabaw, okupując najczęściej właśnie huśtawki. W głębi serca na pewno większość dzieciaczków marzy o posiadaniu takiego sprzętu na własność, w swoim pokoju czy salonie swojego domu. Niestety, bujawka nie jest dobrym pomysłem na prezent dla wszystkich dzieci. Tego typu sprzętów powinny unikać maluszki z obniżonym napięciem mięśniowym w obrębie brzucha. Wynika to z faktu, iż siedzenie w bujawce, zwłaszcza takiej, która posiada krzesełko, bardzo często zachęca maluszka do przybrania pozycji, w której brzuch nie bierze aktywnego udziału. Jednym słowem, huśtawka krzesełkowa bardzo często powoduje garbienie się u dziecka. Również kiedy wiadomo, że malec ma problemy z błędnikiem (na przykład gdy cierpi na chorobę lokomocyjną), lepiej odpuścić jest sobie zakup bujawki na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *