mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dziecko Lifestyle Parenting Rodzice

Opaska na uszy dla niemowlaka- jak wybrać model odpowiedni dla swojego dziecka?

Dawniej obowiązkowym wyposażeniem niemowlaka, bez względu na panującą pogodę, była czapeczka, która chronić miała go przed przewianiem, które może przerodzić się nawet w zapalenie ucha. Dziś coraz częściej widzimy maluchy obojga płci w kolorowych opaskach, dlatego poniżej znajdzie się kilka słów na ten właśnie temat.

Opaska na uszy dla niemowlaka- to nie tylko ozdoba

Maluszki pięknie prezentują się w każdego rodzaju opaskach, a ich wybór na rynku jest na tyle szeroki, że każdy rodzić bez problemu znajdzie model, który będzie odpowiadał gustom jego i jego pociechy. Jednak opaski na uszy są nie tylko świetną ozdobą, ale mogą pełnić też kilka innych, bardzo przydatnych funkcji.
Przede wszystkim chronią one delikatne główki dzieci przed wiatrem i chłodem, których działanie może spowodować szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia dziecka. Ponadto, zabezpieczają uszka przed kurzem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami, a modele z daszkami mogą chronić również oczy i twarz malucha przed słońcem. Dużą zaletą opasek jest łatwość zakładania i fakt, że w upalne dni dziecko nie będzie się pociło tak mocno jak w pełnej czapce.

Czym kierować się przy wyborze opaski dla malucha?

O tym, czy wybrana przez rodzica opaska jest odpowiednia, ostatecznie zawsze decyduje samo dziecko. Ale aby zwiększyć szanse na akceptację, szczególnie pierwszej opaski, można spróbować zastosować się do poniższych porad.
Dobrze jest postawić na miły w dotyku i przewiewny materiał, który delikatnie otuli skronie malucha, ważne jest także aby opaska była odpowiednio luźna i nieobciskająca, bez twardych szwów i drażniących metek. W większości przypadków, lepiej nie wybierać produktów z aplikacjami i odstającymi elementami, gdyż może to zachęcić niemowlaka do ściągania opaski w celu zabawy. Na lato dobrze sprawdzą się bawełniane i lekkie egzemplarze, natomiast jesienią poleca się grubsze, na przykład polarowe opaski, które zapewnią ciepło i wygodę każdemu maluszkowi.

Najważniejsza zasada- bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu!

Jednak najważniejszą zasadą przy wyborze i używaniu opasek na uszy dla niemowlaków jest to, by zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. Należy bacznie obserwować, czy opaska nie zsuwa się na buzię i nosek dziecka, ponieważ może doprowadzić to do ograniczenia przepływu powietrza, którym oddycha. Zagrożeniem mogą stać się również drobne elementy, które dziecko może oderwać i połknąć. Trzeba pamiętać też o tym, że przed pierwszym użyciem opaskę bezwzględnie musimy wyprać.
Stosując się do powyższych porad, będziemy mieli pewność, że zapewniamy naszemu dziecku wygodę, bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.