mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Lifestyle Zdrowie

Pękające naczynka na ciele – przyczyny i leczenie

Zadbana skóra o jednolitym kolorycie to marzenie niemal każdej kobiety. Niezależnie od wieku – zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe panie – borykają się z różnymi skórnymi przypadłościami, które oddalają ów marzenie o kilometry świetlne. Nastolatki zazwyczaj walczą z trądzikiem, kobiety dojrzałe z przesuszaniem się skóry i pierwszymi zmarszczkami. Zmorą, jaka dosięga płeć piękną niemal w każdym wieku są natomiast pękające naczynka na ciele.

Zobacz także: Główne objawy depresji poporodowej

Pękające naczynka na ciele – przyczyny

Niestety, w większości przypadków, przyczyną pękających naczynek na ciele, są po prostu uwarunkowania genetyczne. Szacuje się, że aż 8 na 10 kobiet cierpi na tę przypadłość właśnie przez felerne geny, odziedziczone po rodzicach czy dziadkach. Jeśli ktoś nie ma jednak tendencji w rodzinie, a mimo wszystko szpetne pajęczynki pojawiają się na jego nogach czy innych częściach ciała, warto aby przyjrzał się swojej gospodarce hormonalnej. To tam upatrywać się można innych przyczyn pękających naczynek na ciele. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać się do lekarza. Najlepiej sprawdzić to u dermatologa, który ma również doświadczenie endokrynologiczne.

Polecamy: Jak dbać o skórę pod oczami?

Jak walczyć z pękającymi naczynkami?

Kobiety z cerą naczynkową powinny używać odpowiednich kosmetyków, które pomogą im z tym problemem. Nie da się ukryć, że pękające naczynka na ciele nie wyglądają estetycznie w żadnym miejscu. Jednak jeśli są one na nogach, wówczas można po prostu ukryć je pod rajstopami czy spodniami. Co innego, jeśli problem ten dotyka innych obszarów naszego ciała – na przykład twarzy. Cera naczynkowa wymaga specjalistycznego traktowania. Przede wszystkim, warto stawiać na kosmetyki, które w swoim składzie posiadają aktywne substancje, obkurczające naczynia krwionośne w naskórku. Mogą to być na przykład kosmetyki oparte na bazie witaminy C lub wyciągu z kasztanowca. Obie te substancje mają dobroczynne działanie.

Jak zakryć pękające naczynka na ciele?

Na co dzień można ukrywać popękane naczynka po prostu pod makijażem. Większość pań stosuje w problematycznych obszarach korektor. Produkt ten może być w kolorze zielonym. Odcień ten niweluje wszelkie zaczerwienienia i sprawia, że cera wygląda całkiem inaczej. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg ten polega na zamknięciu naczynek krwionośnych w najbardziej newralgicznych miejscach – tzn. koło płatków nosa, na brodzie czy na policzkach. To dość kosztowne rozwiązanie, ale jest ono naprawdę najbardziej skuteczne jeśli chodzi o pozbycie się problemu na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.