mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

mieszkanie na wiosnę
Dom

Jak odświeżyć wygląd mieszkania na wiosnę

Istnieje wiele sposobów na odświeżenie mieszkania. Niektórzy wybierają delikatne metamorfozy, inni – stawiają na generalny remont. Możesz też zaszaleć z nowymi dodatkami lub zwyczajnie zadbać o estetykę całej przestrzeni. Opcji jest mnóstwo, a pomysłów stale przybywa! Sprawdź, jak odświeżyć wygląd mieszkania na wiosnę w nieszablonowy sposób!

Zobacz także: Jak uprawiać bluszcz na balkonie?

Sprzątanie i czystość

Dla większości ludzi najistotniejsze jest to, by ich przestrzeń była po prostu czysta – mycie okien oraz podłóg i codzienne ścieranie kurzy szybko wchodzi w nawyk. Nie musisz jednak codziennie włączać odkurzacza – daj sobie odpocząć. Warto jednak pamiętać, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Zapewnij swojej przestrzeni czystość i postaw na elastyczne pokrowce na meble. Dzięki nim nie będziesz przejmować się kurzem, zachlapaniem materiału, ubrudzeniem czy rozdarciem w wyniku niespodziewanych zdarzeń.

Dobrym pomysłem jest też pokrowiec na fotel. Elastyczny materiał sprawi, że łatwo go nałożysz, co więcej – łatwo go też zdejmiesz i wypierzesz. W przypadku zalania wystarczy przetrzeć pokrowiec na fotel typu Uszak szmatką lub gąbeczką i ponownie cieszyć się jego pięknym wyglądem. Pokrowce mogą też być odporne na pazury zwierząt – sprawdź bogatą ofertę pokrowców LineSofa i ciesz się nowym wymiarem komfortu.

Zmiana aranżacji

Być może chcesz zrobić mały remont albo odmalować ściany? Możesz dowolnie zmieniać aranżację w swojej przestrzeni na taką, która będzie Ci odpowiadała! Pozbądź się starych mebli i zyskaj więcej przestrzeni lub zmień ułożenie wyposażenia. Czasami zwykłe przestawienie szafek i sofy pozwoli Ci zyskać nieco więcej miejsca. Nie bój się eksperymentować – z pewnością wystarczy jeden weekend, by natchnąć salon świeżością!

Nie zapomnij o dodatkach

To właśnie dodatki odpowiadają za końcowe wrażenie – dlatego postaw na więcej natury w swojej przestrzeni. Wybieraj kwiaty i lustra oraz stawiaj na praktyczne poduszki – w ten sposób stworzysz funkcjonalną i piękną przestrzeń. Od lat na półkach trzymasz stare figurki bądź zastawę? Na wiosnę najlepiej będzie schować je na strychu i zapewnić sobie nieco więcej miejsca. Puste przestrzenie wypełnij książkami!

Niezależnie od wielkości przestrzeni, w każdej możesz wypocząć. Zamień zasłony na lekkie firanki, a ciężkie, puchate dywany na plecione chodniki. Ogranicz też ilość źródeł światła – lampki i lampeczki z pewnością ponownie przydadzą się jesienią, ale teraz najlepiej będzie się ich pozbyć. Zamiast tego wybierz świeczki o czarującym zapachu trawy cytrynowej bądź pobudzającej kawy. Dopasuj swoją przestrzeń do siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.