mamaija.com.pl

mamaija – blog parentingowy – zdrowie, dziecko, rodzina

Dom

Jak wybrać kolory ścian w pokoju dziecięcym?

Z całą pewnością można stwierdzić, że pokój dziecięcy jest bardzo ważnym miejscem dla każdego małego człowieka. Dlatego powinien on być w odpowiedni sposób urządzony. Bardzo istotna jest przede wszystkim kolorystyka tego pomieszczenia. Jest ona zróżnicowana przede wszystkim ze względu na płeć. Warto się dowiedzieć, jakie mogą być popularne kolory ścian pokój dziecięcy.

Kolory ścian w pokoju dziecięcym – pokój dla dziewczynki

Kolory ścian w pokoju dziecięcym różnią się przede wszystkim w zależności od tego, czy pomieszczenie to jest zamieszkiwane przez dziewczynkę czy przez chłopca. Na pewno każda dziewczynka ma swój gust, który w idealny sposób będzie określał kolorystykę pokoju, w którym będzie mieszkała. Wiele małych księżniczek uwielbia kolor różowy, dlatego bez wątpienia można uznać, że jest to jedna z najbardziej popularnych barw w pokojach dziewczynek. Różowy może występować w dość zróżnicowanych odcieniach, dlatego z całą pewnością można dla siebie wybrać taki kolor, który nam w pełni będzie pasował. Oprócz tego wiele dziewczynek lubi również wszelkiego rodzaju pastelowe kolory. Wśród nich można wymienić beże czy też jasne brązy. Dobrym pomysłem na kolor ściany w pokoju dla dziewczynki będzie również wybranie barwy żółtej lub pomarańczowej. Są to ciepłe kolory, dlatego na pewno ożywią one każde wnętrze i sprawią, że dziewczynka będzie się w nim lepiej czuła. Jednak warto umożliwić małej księżniczce samodzielny wybór koloru ścian w swoim pokoju. Dzięki temu na pewno będzie w nim chętniej przebywała.

Polecamy także: Jak wybrać tapetę?

Pokój dla chłopca

Jak już zostało wcześniej wspomniane, kolory ścian w pokoju dziecięcym są przede wszystkim zależne od płci dziecka. Chłopcy najczęściej nie mają tak sprecyzowanych ulubionych kolorów, jak dziewczynki. Jednak za najbardziej popularny kolor do chłopięcego pokoju uważa się niebieski oraz jego różne odcienie. Wielu chłopców po prostu lubi ten kolor i im się podoba, dlatego jest on bardzo chętnie wybierany. Oprócz tego pokój każdego chłopca z powodzeniem może być także urządzony w kolorze zielonym. Jest to kolor natury, który na pewno przyniesie odprężenie po ciężkim dniu każdemu dziecku. Warto umożliwić dziecku samodzielny wybór koloru ścian w jego pokoju, ponieważ jest to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu chłopiec z całą pewnością będzie lubił swój pokój.

Niektóre dzieci preferują ciemne barwy, takie jak na przykład szara. Może to w bardzo dobry sposób komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia, dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Szary również jest dość neutralnym kolorem, jednak warto go wybierać w jaśniejszych odcieniach. Warto również postawić na ciekawe dodatki pasujące do koloru ścian takie jak poduszki, narzuta, lampka czy figurki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.